Tarptautinės Tolerancijos dienos renginiai progimnazijoje
Įkėlė Administratorius· 2018-11-27 10:00:00
Tolerancija – tai pakantumas kitiems, supratimas, kad kitas žmogus gali skirtis nuo mūsų, ir pripažinimas, kad jis turi teisę būti kitoks nei mes.
Tarptautinė Tolerancijos diena visoje Lietuvoje minima lapkričio 16 d., tačiau mūsų progimnazijos 5-8 klasių mokiniai, drauge su dorinio ugdymo mokytojomis Ale Putiniene ir Danguole Stukiene šiai dienai pradėjo ruoštis anksčiau. Tikybos ir etikos pamokų metu mokytojos kartu su mokiniais aiškinosi ir įprasmino tolerancijos sąvokos reikšmę, atliko kūrybines užduotis, akcentuojančias šių metų tolerancijos simbolio – rakto prasmę. Raktas – puikiai tinka atrakinti žmonių mintis, širdis ir jausmus [...]


Aistė Lingienė, progimnazijos psichologė
Autorės ir Mindaugo Vitkūno nuotraukos
Išplėsta:
Tolerancija – tai pakantumas kitiems, supratimas, kad kitas žmogus gali skirtis nuo mūsų, ir pripažinimas, kad jis turi teisę būti kitoks nei mes.
Tarptautinė Tolerancijos diena visoje Lietuvoje minima lapkričio 16 d., tačiau mūsų progimnazijos 5-8 klasių mokiniai, drauge su dorinio ugdymo mokytojomis Ale Putiniene ir Danguole Stukiene šiai dienai pradėjo ruoštis anksčiau. Tikybos ir etikos pamokų metu mokytojos kartu su mokiniais aiškinosi ir įprasmino tolerancijos sąvokos reikšmę, atliko kūrybines užduotis, akcentuojančias šių metų tolerancijos simbolio – rakto prasmę. Raktas – puikiai tinka atrakinti žmonių mintis, širdis ir jausmus.
Bendradarbiaujant su Zarasų krašto žmonių su negalia sąjungos socialine darbuotoja Jurga Miškinyte, progimnazijos 6c klasės mokiniai, turėjo galimybę susipažinti su sąjungos teikiamomis paslaugomis bei vykdomomis veiklomis, kurios mokiniams sukėlė susižavėjimą ir nuostabą, leidusią suvokti, kad kiekvienas žmogus turi talentų, o negalia leidžia save tyrinėti ir atrasti iš naujo. Išreikšdami dėkingumą už prasmingą laiką drauge, mokiniai įteikė pačių kurtus Tolerancijos raktus. Tačiau pažintis su neįgaliaisiais šiuo vizitu nesibaigė...
Dorinio ugdymo mokytojos Danguolė Stukienė, Alė Putinienė ir socialinė pedagogė Gitana Savičienė, Tolerancijos dienos minėjimą užbaigė Zarasų žmonių su negalia sąjungos narių Liudmilos ir Andriaus susitikimu su progimnazijos mokiniais. Susitikimo metu, mokiniai svečiams pateikė klausimus, kurių pagalba galėjo artimiau pažinti bei suprasti juos, o kad pokalbis būtų jaukesnis, šnekučiuodamiesi vaišinosi arbata.


Aistė Lingienė, progimnazijos psichologė
Autorės ir Mindaugo Vitkūno nuotraukos


2018-11-26