2020-09-21

ES remiami projektai

Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis

„Knygomūšis“ šeštokams ir septintokams kitaip

Mieli mokiniai, TAMO dienyne jums pateiktas tradicinio „Knygomūšio“ netradicinis variantas, kviečiantis žaidime dalyvauti ne komandomis, kaip įprasta, bet individualiai. Ten rasite žaidimo užduotis ir kitą reikiamą informaciją.
Kviečiame aktyviai dalyvauti, linkime sėkmės atliekant literatūros, gamtos, istorijos užduotis. Pasibaigus karantinui, žaidimo rezultatai bus aptarti, jūsų pastangos bus įvertintos.

Progimnazijos bibliotekos skaitytojų dėmesiui

Sušvelninus karantino sąlygas, laikantis visų saugumo reikalavimų, progimnazijos bibliotekoje jau galima pasiimti knygų ar grąžinti jau perskaitytas.
Į progimnaziją ateikite tik su apsauginėmis veido kaukėmis, papildomai rekomenduojama mūvėti pirštines, rankas dezinfekuoti prie įėjimo esančiu dezinfekciniu skysčiu. Viduje nusiimti kaukę griežtai draudžiama. Rinktis knygas vienam skaitytojui skirtas laikas iki 10 minučių. Jei tuo pačiu metu knygų nori užsisakyti daugiau skaitytojų, jie laukia vestibiulyje saugiu atstumu vienas nuo kito. Skaitytojai aptarnaujami darbo dienomis nuo 8.30 iki 14.00 val.
Jei norite užsisakyti konkrečią knygą ar iškilo kitų klausimų, galite skambinti tel. nr.: 861877110 ar parašyti elektroninį laišką adresu birute.grauziniene@gmail.com. Jums bus suteikta informacija, surasta pageidaujama knyga.

Savęs pažinimas profesijų paieškose

Kuo nori būti užaugęs? Klausimas, kuris mus lydi nuo mažų dienų, tačiau augdami ir bręsdami imame suvokti, kad tai nėra tik klausimas su lengvu atsakymu, o reikalaujantis žinių, ne tik teorinių, bet ir savo kaip asmenybės pažinimo, gebėjimų, polinkių atradimo.
Profesijos pasirinkimas – vienas svarbiausių sprendimų žmogaus gyvenime, kurio sėkmė susijusi su būsima psichologine, socialine ir ekonomine padėtimi. Tai yra tarsi pamatas, ant kurių bus statomas visas žmogaus gyvenimas: jei specialybė bus miela, tuomet ir darbas kels pasitenkinimo jausmą, žmogus tobulins savo žinias ir įgūdžius, jausis svarbus.
Siekiant suteikti 8-ų klasių mokiniams galimybę patyrinėti savo asmenybę, polinkius, gebėjimus ir praturtinti jų turimą supratimą apie galimas profesines įvairoves, progimnazijos psichologė, bendradarbiaudama su bibliotekininke Birute Graužiniene, parengė ir pasidalino su mokiniais testais, naudingomis nuorodomis, kurių pagalba progimnazijos vyriausieji mokiniai galėtų pasitikinčiai ir užtikrintai atsakyti sau, savo tėvams, draugams į klausimą – kuo nori būti užaugęs?
Tikimės, kad ši profesinio ieškojimo kelionė bus įdomi, kupina naujų potyrių ir emocijų.

Aistė Lingienė, progimnazijos psichologė
Birutė Graužinienė, progimnazijos bibliotekininkė
Kviečiame į „Atliekų kultūros“ egzaminą

Balandžio 30 dieną visi Lietuvos gyventojai – moksleiviai, studentai, mokytojai, gydytojai, senjorai – kviečiami spręsti „Atliekų kultūros“ egzaminą. Dalyviai galės pasitikrinti, kiek žino apie atsakingą vartojimą, rūšiavimą ir kitus mūsų tvaresnės aplinkos kūrimui svarbius aspektus. Organizatorių teigimu, tai – puiki galimybė sužinoti, kurie mūsų įpročiai ir žinios yra geros, o kur – dar galime būti geresniais.
Norintys dalyvauti egzamine, iki pat egzamino dienos gali registruotis interneto svetainėje https://atliekukultura.lt/egzaminas/ – čia reikia įvesti savo vardą, pavardę, savivaldybę, el. pašto adresą. Registruojantis moksleiviui (1-12 klasių) – mokymosi įstaigą, klasę. Studentams užteks nurodyti savo mokymosi įstaigą.
Apie tikslų egzamino laiką dalyviai bus informuojami elektroniniu paštu. Daugiau informacijos galima rasti „Atliekų kultūros“ egzamino puslapyje arba „Atliekų kultūros“ socialinių tinklų paskyrose.
Aktyviausiai pasirodžiusiems bus įteiktas UAB „Utenos regiono atliekų tvarkymo centras“ įsteigtas prizas.

Organizatoriai
Kviečiame dalyvauti konkurse „Koduota knygos žinutė“

Mieli mokiniai ir tėveliai, kviečiame dalyvauti konkurse „Koduota knygos žinutė“, skirtame Nacionalinei bibliotekų savaitei (2020 m. balandžio 23-29 d.)

Konkursą inicijavo Panevėžio apskrities G.Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka. Kviečia prisijungti ir Jus.
Darbelis, kurį reikėtų atlikti, netradicinis ir labai įdomus. Jis atskleis, kokias koduotas žinutes siunčia Jūsų namuose esančios knygos.
Iš namuose esančių knygų nugarėlių pavadinimų sukurkite smagų, mįslingą ar kokį neįprastą sakinį. Tam reikia:
1) Peržiūrėti namuose esančias knygų lentynas.
2) Išsirinkti knygas su intriguojančiais ar tarpusavyje derančiais pavadinimais.
3) Sudėti knygas į krūvelę, taip, kad iš pavadinimų gautųsi sakinys, skaitomas iš viršaus į apačią (pavyzdį žiūrėkite konkurso plakate, paspaudę žymę „Skaityti visą“).
4) Nufotografuoti.
5) Nuotraukas siųsti adresu: birute.grauziniene@gmail.com

Linkime aktyvaus dalyvavimo ir kūrybinės sėkmės.

Progimnazijos bibliotekos informacija
Kviečiame penktokus į virtualų „Knygomūšį“

Mieli penktokai, planuotas penktokų „Knygomūšis“ dėl karantino progimnazijoje neįvyks, todėl kviečiame visus išbandyti savo jėgas namuose.
TAMO dienyne Jums išsiųstos užduotys. Būtų džiugu, jei jas atliktumėte.
Atsakymus rašykite į atsakymų lapą ir iki gegužės 15 dienos siųskite el. paštu adresu: birute.grauziniene@gmail.com
Jūsų pastangas įvertinsime ir aptarsime pasibaigus karantinui. Sėkmės.

Progimnazijos bibliotekos informacija
Sveikiname LABAS konkurso nugalėtojas!

Šalies mokinių vieno kūrinio konkurso LABAS-16 nugalėtojomis (tarp 146 dalyvių iš 52 mokyklų) tapo mūsų progimnazijos 8d klasės mokinės:
Justė Sipavičiūtė - I vieta prozos sekcijoje (už miniatiūrą "Tamsoje"),
Amanda Kochanskaitė - II vieta poezijos sekcijoje (už eilėraštį "Titanikas").
Sveikiname kūrėjas ir jų lietuvių kalbos ir literatūros mokytoją Andželiką Vitkūnienę.

Progimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytojų metodinės grupės informacija

nuo 2020 m. rugsėjo 1 d.

Atnaujinta 2020-08-31

Atnaujinta 2020-09-07