Zarasų Pauliaus Širvio progimnazija - Naujienos
 
2018-08-19
Progimnazija

Emblema

Atkurtai Lietuvai 100

Skaitliukas
PageRank
Soc. tinklo parinktys
Progimnazijos svetainė:


Progimnazijos Facebook puslapis:


Kontaktai (QR)
Progimnazijos kontaktai

Psichologinė pagalba
Psichologinė pagalba
Informacija apie pedagoginės
psichologinės pagalbos teikimą


Klausk psichologo
Psichologinė pagalba
Tiesioginė psichologo
pagalba ir konsultavimas


Patyčių prevencija
Patyčių prevencijos programa

Patyčių ir smurto prevencijos programos progimnazijoje


VK mokėjimo ir LRK pagrindų egzaminai
Egzaminai

Valstybinės kalbos mokėjimo ir Lietuvos Respublikos Konstitucijos pagrindų egzaminai


Perspėjimo sistema
Gyventojų perspėjimo ir informavimo sistema (GPIS)

GPIS


Puikus įvertinimas epistolinio rašinio konkurse

Tarptautinis jaunimo epistolinio rašinio konkursas rengiamas nuo 1971-ųjų. Jį rengia Pasaulinės pašto sąjungos tarptautinis biuras kartu su Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacija UNESCO. Lietuvoje šį konkursą organizuoja AB Lietuvos paštas kartu su Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centru. Konkursą remia Susisiekimo bei Švietimo ir mokslo ministerijos.
Šiemet viso pasaulio vaikai buvo pakviesti pasvarstyti, kokią žinią gali nešti laiku keliaujantis laiškas. 47-ą kartą PPS rengiamo jaunimo epistolinio rašinio konkurso tema „Įsivaizduok, kad esi laiškas, keliaujantis laiku. Ką norėtum pranešti savo skaitytojams?“ [...]


Vilma Valainienė, lietuvių kalbos mokytoja
Nuotraukos iš Lietuvos pašto archyvoKūrybingų net trūkusi styga nesustabdo!

Ankstyvą gegužės 4 dienos rytą, dar neišdžiūvus blizgiai rasai, grupelė kūrybingų progimnazijos mokinių leidomės į kelionę – į šalies mokinių festivalį „Kūrybos pavasaris-2018“ Baisogaloje, Radviliškio rajone. Jame žadėjome pasirodyti kaip 4 poezijos ir prozos kūrėjai bei 5 dainuojamosios poezijos atlikėjai. Savo kūrinius „Kūrybos pavasariui“ siuntė Emilija Račkauskaitė, Eimantas Raštutis, Adrija Zavackaitė ir šių eilučių autorė. Savo kūrybos dainas festivalyje ketino pristatyti Gilmė Dainytė su Vilte Tumėnaite bei Adomas Mechovičius su Dominyku Černovu bei Eimantu Raštučiu. Jie atliko dvi dainas, sukurtas pagal Eimanto poeziją [...]

Justė Sipavičiūtė, 6b klasės mokinė
Andželikos Vitkūnienės ir Adomo Mechovičiaus nuotraukosKviečiame skaityti naujausią Zarasų jaunimo laikraščio numerį


Progimnazijos svetainės skydelyje „Tu – ne vienas“ galite rasti naujausią Zarasų jaunimo laikraščio „Tu – ne vienas“ numerį. Kviečiame paskaityti.

Administratorius
Baigėsi aštuonioliktoji nacionalinė bibliotekų savaitė

Aštuonioliktoji nacionalinė bibliotekų savaitė, kurios tema šiemet buvo „Kartu mes kuriame ateitį“, baigėsi. Džiugu, kad joje aktyviai dalyvavo mūsų progimnazijos mokiniai.
Pirmą bibliotekų savaitės dieną mokytojos Andželikos Vitkūnienės inicijuotą akciją per pamokas skaityti mėgstamą knygą palaikė kone visi mokiniai ir dalis mokytojų. Ilgųjų pertraukų metu kartu su viešosios bibliotekos bibliotekininke Liuda Vaitavičiene skaitykloje balsu skaitėme ištraukas iš naujausios V.V.Landsbergio knygos „Iš gyvenimo laumių“, kurią, kaip teigia knygos autorius, parašė pagal anūkų pasakojimus. Kitomis nacionalinės bibliotekų savaitės dienomis penktokai, šeštokai, septintokai ir aštuntokai su klasių auklėtojomis lankėsi viešojoje bibliotekoje, kur mokėsi naudotis elektroniniu katalogu, dirbo su elektronine knygų skaitymo programėle, susipažino su Zarasų miesto kultūriniu paveldu bei naujais bibliotekoje esančiais leidiniais.
Mokiniai ir auklėtojos dėkingi bibliotekos darbuotojoms už šiltą priėmimą, ir nuoširdų bendravimą.


Birutė Graužinienė, progimnazijos bibliotekininkė
Nuotraukos autorėsLaimėjimai rašinių konkurse!

Baigėsi Seimo nario Vytauto Bako skelbtas rašinių konkursas. Tarp nugalėtojų ir mūsų progimnazijos dvi mokinės: Emilija Račkauskaitė, 8c klasės mokinė, III vieta; Justė Sipavičiūtė, 6b klasės mokinė, paskatinamasis prizas. Jų mokytoja Andželika Vitkūnienė.
Seimo narys Vytautas Bakas perduoda nuoširdžią padėką visiems dalyvavusiems moksleiviams (iš mūsų progimnazijos išsiųsta 5 rašiniai) ir mokytojams, kurie paskatino vaikus įsijausti į Zarasų rajono mero ar Seimo nario vaidmenį ir pagalvoti, ką jie galėtų nuveikti savo krašto labui.
Laimėti prizai rašinių autoriams bus įteikti per apdovanojimų popietę gegužės 21 dieną. Visi konkurso dalyviai gaus po atminimo dovanėlę!


Lietuvių kalbos mokytojų metodinės grupės informacija


Kartu mes kuriame bibliotekos ateitį


Balandžio 23-29 dienomis buvo organizuojama 18-oji Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė. Šių metų vienijanti tema skelbė, kad mes visi kartu kuriame ateitį.
Sparčiai tobulėjančios technologijos, demografiniai pokyčiai, nauji socialiniai ir ekonominiai reiškiniai, stiprėjantys globalizacijos procesai keičia nusistovėjusius bibliotekų veiklos principus ir kelia naujų profesinių iššūkių. Kokios bibliotekos bus po 5, 10 ar 15 metų? Kokių specialistų, gebėjimų ir kompetencijų reikės? Kokie skaitytojai ateis į bibliotekas? Kokiomis priemonėmis įveiksime pasitaikančias kliūtis? Dirbame bendruomenei ir kartu galime kurti tokias bibliotekas, kuriose kiekvienas yra laukiamas ir suprantamas [...]Inesa Dumbravienė, Zarasų viešosios bibliotekos atstovė ryšiams su visuomene
Vaizdo įrašas autorės
Kūrybinė edukacija Antazavės dvare
Balandžio 25 d. 6d ir 6c klasės buvo išvykusios į Tradicinių amatų centrą Antazavės dvare. Dvaras išlikęs į pietus nuo Antazavės bažnyčios. Viename rūmų kambaryje įkurtas Antazavės krašto muziejus (įkūrėja Stanislava Kirailytė). Cokolinėje rūmų dalyje įrengtos medžio drožybos, audimo bei keramikos dirbtuvės – sukurta reikalinga techninė bazė tradicinių amatų produktams gaminti. Vyksta amatų demonstravimas. Amatininkai noriai dalijasi savo sukaupta patirtimi su kiekvienu apsilankiusiu. Amatų centre Antazavės dvare susipažinome su aukštaitiškais amatais, juos išbandėme ir pasisėmėme naujos patirties, susipažinome su unikaliais tautodailininkų, amatininkų darbais.

Amanda Kochanskaitė, 6d klasės mokinė
Vilmos Mickutės ir Artūro Morkūno nuotraukosDirektorė
Aldona Navickienė

Aldona Navickienė

Gyvenimo aprašymas
(60 Kb, pdf)

Metų užduotys
(36 Kb, pdf)


Prašymas
Prašymas priimti mokytis

Dienynas
TAMO dienynas

Prisijungimas


„Tu – ne vienas“
Tu – ne vienas

Zarasų jaunimo laikraštis
„Tu – ne vienas“

2018 rugpjūtis


„Vyturys“
Elektroninių knygų biblioteka moksleiviams

Skaitmeninė elektroninių knygų biblioteka moksleiviams
„Vyturys“


„Už saugią Lietuvą“
Patyčių prevencijos programa

Nacionalinė socialinio saugumo kampanija
„Už saugią Lietuvą“


Korupcijos prevencija
Pranešk STT
Nuorodos

Zarasų švietimo centrasZarasų „Ąžuolo“ gimnazijaZarasų „Santarvės“ pradinė mokykla

Daugiau nuorodų ...