2024-05-22
Palaikome kovojančią Ukrainą!

Slava Ukraini

Skaitliukas


ES remiami projektai

Tūkstantmečio mokyklos II

„Tūkstantmečio mokyklos II“
Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis

Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis
Kokybės krepšelis

„Kokybės krepšelis“
Keturios gamtos stichijos mokinių pažangai

„Keturios gamtos stichijos mokinių pažangai“


LR ŠMSM remiami projektai

Fizinio aktyvumo aikštelės įrengimas

Fizinio aktyvumo aikštelės įrengimas


Ugdymo turinio atnaujinimas (UTA)
UTA

Edukacinų išvykų žemėlapis
Žemėlapis

Virtualus edukacinių išvykų ir pamokų „kitur ir kitaip“ žemėlapis

Tėvų linija

Tėvų linija

Tėvų linija


Psichologinė pagalba
Psichologinė pagalba
Informacija apie pedagoginės
psichologinės pagalbos teikimą


Klausk psichologo
Psichologinė pagalba
Tiesioginė psichologo
pagalba ir konsultavimas


SEU ir patyčių prevencija
Patyčių prevencijos programa

Socialinio ir emocinio ugdymo, patyčių ir smurto prevencijos programos progimnazijoje


Psichotropinių medžiagų vartojimo prevencija
Askritiskas.lt

http://askritiskas.lt


Rūkymo prevencija
Nerūkysiu.lt

http://nerukysiu.lt


Sveikiname!

Sveikiname Godą Kasparavičiūtę, 8c klasės mokinę, respublikinio Borutaičių poezijos konkurso „Tėviškės pasviečiai“ laureatę! Mokytoja Andželika Vitkūnienė.

Progimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytojų metodinės grupės informacija
Nelijos Prapuolenaitytės nuotrauka
Vėl žydėjo „Raktažolė“

Zarasų Pauliaus Širvio progimnazijoje balandžio 26 dieną iš visos Lietuvos susirinko jaunieji poetai – mokiniai, kuriantys poeziją. Pauliaus Širvio vardu pasivadinusioje mokykloje jau vienuoliktą kartą buvo teikiama Mažoji Pauliaus Širvio premija geriausiam eilėraščius kuriančiam mokiniui.
Lietuvos mokinių jaunųjų poetų kūrybos konkursui „Raktažolė“, gyvuojančiam nuo 1999 metų, savo kūrybą pateikė 65 jaunieji poetai. Tačiau po vertinimo komisijos, kurią sudarė žinomi šalies kūrėjai Jurgita Jasponytė, Marius Burokas, Linas Daugėla, skaitymų paaiškėjo 40 įdomiausių darbų autorių [...]Andželika Vitkūnienė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja, progimnazijos Kūrėjų klubo vadovė
Nikitos Šaranovo ir Nelijos Prapuolenaitytės nuotraukos

Širviečių pažintis su „Draugotekos“ personažais
Balandžio 18 dieną Zarasų rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje lankėsi Zarasų P. Širvio progimnazijos 7 a klasės moksleiviai su mokytoja Danguole Stukiene. Jie dalyvavo projekto „Inovatyvūs Lietuvos bibliotekų skaitymo skatinimo sprendimai vaikų ir jaunimo socialinių santykių kūrimui su aplinka“ edukacinės programos „Draugoteka“ edukacijoje „Luna ir nepaprastos knygų herojų savybės“.
Dalyviai susipažino su šiai veiklai skirtais literatūros kūriniais R. House „Žąsų keliu“, J. David „Priklijuoti“, „O. Q. Rauf „Timas Taleris, arba Parduotas juokas“, K. Erlandssen, P. Bergring „Naktinis ekspresas: 24 skyrių pasakojimas“. Komandose nagrinėjo literatūros personažo Andželikos ir žaidimo „Draugoteka“ personažo Lunos aprašymus, rinko jų teigiamas ir neigiamas savybes. Reflektuodami svarstė kada neigiamos savybės gali tapti teigiamomis ir atvirkščiai. Kūrė superherojus ir sprendė pasirinktą problemą, įvardindami herojaus teigiamas ir neigiamas savybes. Kiekviena grupė pristatė sukurtus avatarus ir problemos sprendimą.
Refleksijai rinkosi pasakojimo korteles ir aiškino kokią galią mato paveikslėlyje ir kaip ji padės išspręsti asmeninę problemą.


Zina Černovienė, Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė
V.Juškėnienės ir N.Pilac nuotraukos
Istorijos olimpiadoje

Balandžio 15 d. progimnazijoje vyko mokyklinė istorijos olimpiada, o balandžio 19 d. – rajoninė jaunųjų istorikų olimpiada. Joje dalyvavo 8 progimnazijos 7-8 klasių mokiniai, mokykloje užėmę prizines vietas. Dauguma jų tapo ir olimpiados rajone nugalėtojais. 7 klasių mokinių grupėje 1-ąją vietą rajone laimėjo Kamilė Benedikta Gineikytė (7c), o 2-ąją vietą – Ugnius Vitartas (7b). Aštuntokų grupėje Goda Kasparavičiūtė (8c) laimėjo 1-ąją vietą, Motiejus Vaitkevičius ir Evita Jurevičiūtė (8a) – 2-ąją vietą, o Paulina Maldauskaitė (8a) – 3-ąją vietą. Mokinius olimpiadai rengė mokytoja Gintarė Trukanienė.

Progimnazijos socialinių mokslų mokytojų metodinės grupės informacija
Penktokų išvyka į Obelius
Progimnazijos 5c klasės mokiniai istorijos pamoką apie Lietuvos partizaninį karą 1944-1953 metais turėjo Obelių Laisvės kovų muziejuje. Čia partizano Andriaus Dručkaus įsteigtoje partizanams skirtoje erdvėje geriausiai galima suprasti šios temos medžiagą. Mokiniai, vadovaujami edukatoriaus Valiaus Kazlausko, dirbdami grupelėse, buvo istorijos tyrėjais, žvalgais, raštininkais, sovietinėmis svarstyklėmis svėrė tremtinių dienos duonos normas. O įdomiausia visiems buvo patekti į bunkerį ir išsiaiškinti, kaip ten viskas buvo įrengta. Išėjusius iš bunkerio penktokus muziejaus darbuotojai pavaišino pagrindiniu partizanų maistu – duona, lašiniais, svogūnų laiškais. Sutvirtinę temos žinias ir patyrę įdomių įspūdžių mokiniai grįžo namo.

Rimutė Morozovienė, istorijos mokytoja, išvykos organizatorė
Nuotraukos autorės
Dalyvavimo biudžeto svarstymas progimnazijoje

Šiemet progimnazija kaip ir pernai iš rajono savivaldybės gavo lėšų dalyvavimo biudžetui įgyvendinti. Dalyvavimo biudžetas – tai lėšos, skiriamos bendruomenei, kad jos nariai patys nuspręstų ir įgyvendintų reikalingiausius pokyčius. Pernai gavus 1500 eurų, prie mokyklos buvo įrengti stovai dviračiams ir paspirtukams. Šiais metais mokinių taryba svarstė, kaip panaudoti šių metų dalyvavimo biudžetą - 1700 eurų. Labiausiai pritarta 3 idėjoms, kurias visiems progimnazijos mokiniams balandžio 11 dieną pristatė mokinių tarybos narės aštuntokės Paulina, Evita ir Goda. Tai aplinkos prie pagrindinio įėjimo į mokyklą sutvarkymas, pirmojo aukšto fojė pagražinimas įrengiant minkštas sėdimas vietas ir lauko daržo lysvių įrengimas prie mokyklos. Balandžio 12 d. mokiniai dalyvavo balsavime dėl idėjos pasirinkimo. Balsavime iš viso dalyvavo 186 mokiniai. Daugiausia palaikymo sulaukė pasiūlymas pagražinti pirmojo aukšto fojė. Už ją pasisakė net 154 mokiniai. Dabar mokinių tarybos narių laukia naujas dalyvavimo biudžeto įgyvendinimo etapas – su suaugusiųjų pagalba išsiaiškinti, kaip bus gražinama fojė, priemonių įsigijimas ir jų įrengimas. Tik dalyvaujant įgyjami gyvenimo įgūdžiai, rengiamasi atsakingam suaugusiųjų gyvenimui.

Rimutė Morozovienė, mokinių tarybos veiklos koordinatorė
Nuotraukos autorės
Istorijos pamoka Turmante

6b klasės mokiniai, besimokantys Pirmojo pasaulinio karo istoriją, žinias gilino ten, kur daugiausia galima sužinoti apie šį karą ir pamatyti su juo susijusių eksponatų. Vykdydami veiklą „Pamokos kitur“, jie balandžio 9 dieną lankėsi Turmante, buvusios mokyklos pastate, kur veikia Pirmojo pasaulinio karo ekspozicija, nes būtent netoli nuo čia šio karo metu buvo kaizerinės Vokietijos ir carinės Rusijos fronto linijos. Zarasų rajonas beveik 3 metus buvo Vokietijos zonoje. Su ekspozicija ir su aplink Turmantą buvusiais bunkeriais, blindažais supažindino Zarasų turizmo ir verslo informacijos centro darbuotojas, gidas Ramūnas Keršys. Mokiniai buvo žvalgais, išbandė to laikotarpio ginklus, per virtualios realybės akinius stebėjo karo laikų aplinką. Žinios buvo sustiprintos vaizdais ir daiktų apžiūra.

Rimutė Morozovienė, istorijos mokytoja
Nuotraukos autorės
Direktorė
Aldona Navickienė

Aldona Navickienė

Gyvenimo aprašymas

Metų užduotys

Darbo laikas


Pamokų laikas

1. 08.00 - 08.45
2. 08.55 - 09.40
3. 09.50 - 10.35
4. 10.55 - 11.40
5. 12.00 - 12.45
6. 12.55 - 13.40
7. 13.45 - 14.30

Atnaujinta 2023-08-31

Tvarkaraščiai

5 klasės
6 klasės
7 klasės
8 klasės
Mokytojai
Visos klasės
Konsultacijos
Neform. vaikų švietimas
Klasės valandėlės

Atnaujinta 2023-09-25

Pavėžėjimas
Autobusas
Maršrutų pakeitimai
2023-2024 m. m.


Atnaujinta 2024-01-31

Vaikų maitinimas
Progimnazijos valgyklos valgiaraštis

15 dienų perspektyviniai
valgyklos valgiaraščiai
(6,9 Mb, pdf)

Vaikų maitinimo tvarkos aprašas
(195 Kb, pdf)

Įsakymas dėl antkainio
(40 Kb, pdf)

Dėl atsiskaitymo valgykloje
(256 Kb, pdf)

TAMO piniginės instrukcija
(364 Kb, pdf)


Atnaujinta 2024-02-21

Dienynas
TAMO dienynas

Prisijungimas


Bevielis tinklas
Bevielis progimnazijos tinklas (WiFi)

Bevielis progimnazijos tinklas (Wi-Fi)


Microsoft sertifikatas

Microsoft

Progimnazija yra „Microsoft“ sertifikuota
švietimo institucija

Prisijungti prie paskyros


Pilietiškumo mokykla
PM

„Vyturys“
Elektroninių knygų biblioteka moksleiviams

Skaitmeninė elektroninių knygų biblioteka moksleiviams
„Vyturys“


Nuorodos

Zarasų švietimo centrasZarasų „Ąžuolo“ gimnazijaZarasų „Santarvės“ pradinė mokykla

Daugiau nuorodų ...

Korupcijos prevencija
Pranešk STT

Korupcijos prevencijos dokumentai