2019-12-06

Progimnazijos mokiniai pilietiškumo renginyje

Lapkričio 5 dieną 8a, 8b, 8c, 8d ir 7a klasės mokiniai dalyvavo Zarasų viešojoje bibliotekoje organizuotame pilietiškumo ugdymo renginyje „Nedaugelis, išdidūs – jūrų pėstininkai“. Apie 100 mūsų progimnazijos mokinių susitiko su JAV gimusiu, gyvenusiu ir kariuomenėje jūrų pėstininku tarnavusiu lietuvių kilmės amerikiečiu atsargos pulkininku Dariumi Novickiu, kurio mamos giminė kilusi iš Zarasų rajono. Jis papasakojo savo karinės tarnybos istoriją, ypač daug dėmesio skyrė tarptautinėms misijoms Irake, Kuveite, Somalyje, Afganistane ir savo jausmams besivaduojančiai ir išsivadavusiai iš Sovietų Sąjungos priespaudos Lietuvai. Po tarnybos Darius Novickis atvyko gyventi į Lietuvą ir tuo labai džiaugiasi. Šoka liaudiškų šokių kolektyve, susitinka su Lietuvos jaunimu ir skatina jo patriotinius jausmus. Į Zarasus jį pakvietė ir renginį organizavo zarasiškė, buvusi mūsų mokyklos mokinė, Lietuvos Birutiečių (karių šeimos narių) sąjungos narė Indrė Kuizinienė.

Rimutė Morozovienė, istorijos mokytoja

Išvyka į Kauną

7d klasė 2018-2019 mokslo metais laimėjo geriausiai pamokas lankančios klasės konkursą ir gavo galimybę pasinaudoti nemokama išvyka. Spalio 24 dieną laimėjusi klasė vyko į Kauną, prie jos prisijungė ir kitų klasių septintokai.
Kelionės metu aplankytas Lietuvos medicinos ir farmacijos istorijos muziejus, kuriame mokiniai turėjo galimybę susipažinti su XIX a. pabaigos Lietuvos miesto vaistine, to meto vaistų gamybos technologijomis, gydymo metodais, taip pat receptų kambariu, laboratorija, ekspozicijomis.
Vėliau mokiniai vyko į IX forto muziejų, kuriame vyko edukaciniai užsiėmimai. Viena mokinių grupė dalyvavo edukaciniame užsiėmime „(Iš)gyventi tremtyje“, kurio pagrindinė dalyvių užduotis – sugalvoti ir pristatyti, kaip mokiniai panaudotų duotus daiktus gyvenimui (išgyvenimui) tremtyje konkrečiomis sąlygomis. Kita mokinių grupė turėjo tapti jaunaisiais žvalgais ir pažinti „priešo“ teritoriją. Žvalgų užduotis – orientuodamiesi pagal schemą, turėjo surasti svarbius objektus gynybiniame įtvirtinime ir išsiaiškinti jų paskirtį.
Po įdomių istorinių užsiėmimų, papietavę, mokiniai kupini įspūdžių grįžo namo.

Danguolė Stukienė, 7d klasės auklėtoja
Nuotraukos autorės

Dalyvavome akcijoje „Konstitucija gyvai“

Spalio 25 dieną dabar galiojančiai Lietuvos Konstitucijai sukakanka 27 metai. Pasitikdami šią sukaktį mokykloje organizavome pilietinę akciją „Konstitucija gyvai“. Buvo surengta 8 klasių mokinių viktorina „LR Konstitucija“. Šiai viktorinai mokiniai kartu su istorijos mokytoja Gintare Trukaniene rengėsi visą spalio mėnesį. Spalio 24 dieną mokyklos skaitykloje vyko viktorina, kurioje dalyvavo aštuntų klasių komandos po 5 mokinius iš kiekvienos klasės. Geriausiai sekėsi 8c klasės komandai, jie apdovanoti prizais.

Rimutė Morozovienė, istorijos mokytoja, renginio organizatorė

Užsienio kalbų savaitė

Kalbų mokėjimas suteikia galimybę bendrauti su daugeliu pasaulio žmonių. Kažkas yra pasakęs, kad „Kalba – tai langas į pasaulį“.
Progimnazijoje vyko užsienio (anglų, rusų, vokiečių) kalbų savaitė. Siekta skatinti moksleivių rašto kultūrą, domėjimąsi šalių istorija, kultūra, gilinti kalbos žinias. Mokiniai dalyvavo anglų, rusų, vokiečių kalbų dailyraščio konkurse, viktorinoje „Ką žinau ir noriu sužinoti apie Jungtinę Karalystę, Rusiją, Vokietiją“, muzikos pamokų metu mokėsi dainų užsienio kalbomis, pertraukų metu kalbų mokėsi šokio ritmu. Mokiniams buvo įteiktos padėkos už gražiausius dailyraščio darbus, už geriausius atsakymus į viktorinos klausimus.

Progimnazijos užsienio kalbų mokytojų metodinės grupės informacija
Jūratės Mardosienės nuotraukos

Progimnazijoje rodomas erdvinis kinas

Erdvinis kinas – tai veidrodinės projekcinės sistemos pagalba 360° kampu perteikiamas vaizdas ant išgaubto ekrano. Tokia projekcija atveria galimybę pasinerti į fantastiškų vaizdinių visatą, pasijusti jos dalele bei suprasti, kad neįmanoma gali tapti įmanoma. Erdvinio kino filmai ne tik įtraukia žiūrovus į pasaulio įdomybes, bet ir turi labai daug naudingos mokomosios informacijos, kurią vaikai sugeba įsisavinti kur kas geriau nei skaitant vadovėlį ar žiūrint paprastą kino filmą per televizorių ar įprastame kino teatre.
Erdvinio filmo peržiūroje dalyvavo progimnazijos 6-8 klasių mokiniai.
Renginys finansuojamas Kultūros paso lėšomis.

Parengta pagal www.kinaskitaip.lt informaciją
Aukštaitijos verslo centro nuotrauka
Klasių nuotraukos 2019-2020
2019-10-20

Už nuotraukas dėkojame firmai „Mokyklinė fotografija“
www.mokyklinefotografija.lt
Gero žiūrėjimo.

Administratorius
Kryžiaus pašventinimas

Spalio 11 dieną prie progimnazijos buvo atstatytas ir pašventintas kryžius. Kryžių pašventino Zarasų bažnyčios klebonas Vydas Juškėnas. Mokyklos direktorė Aldona Navickienė susirinkusiems papasakojo, kokios aplinkybės lėmė perstatyti kryžių, o buvusi mokyklos direktorė Dalia Vitkūnienė pasidalino prisiminimais apie kryžiaus atsiradimą. Mokiniai skaitė mintis apie kryžiaus prasmę. Iškilmėje dalyvavo Rimantas Jurevičius, kuris parūpino ąžuolą ir Jonas Mackevičius, kuris sumeistravo kryžių. Šventasis Jonas Paulius II sakė: „Visas žmogaus gyvenimas jungiamas su kryžiumi. Kryžius krikščionių gyvenime – tai šviesa ir saulė. Tai viltis ir meilė, tai paguoda ir džiaugsmas“.
Išsiskirstėme mąstydami apie tamprų mūsų ryšį su sakraliniu pasauliu.

Danguolė Stukienė, tikybos mokytoja
Rimutės Morozovienės nuotraukos

Atnaujinta 2019-09-03

Atnaujinta 2019-11-04

nuo 2019 m. rugsėjo 23 d.

Atnaujinta 2019-09-26

Įsakymas dėl antkainio