2020-07-13

Pasitinkant Vasario 16

Vasario 13 dieną progimnazijos bendruomenė minėjo artėjančias Lietuvos Nepriklausomybės paskelbimo 102-ąsias metines. Jau nuo pat ryto ateinančius į mokyklą pasitiko patriotinė muzika, valgyklos stalus klojo mokinių atnešti pyragai ir pyragėliai. Po trijų pamokų mokyklos darbuotojai ir mokiniai susirinko į aktų salę, kur progimnazijos direktorė visus pasveikino su švente. Sugiedojus Lietuvos himną ir priminus šventės prasmę mokiniai ir mokytojai išsiskirstė į įvairias kūrybines sekcijas atlikti praktinių darbų, skirtų Tėvynei. Viena grupė išvyko į Zarasų kapines, kad prie paminklo 1919 metų Lietuvos Nepriklausomybės kovoms atminti padėtų uždegtas žvakutes. Atlikus darbus vėl visi rinkosi kartu. Mokyklos kieme buvo nusifotografuotas „gyvas“ žodis „Lietuva“, o po to mokyklos valgykloje pasižiūrėta, kaip viena kūrybinė grupė išmoko dainuoti dainą „Žemėj Lietuvos“, o kita – šokti tradicinį lietuvišką šokį „Gransveras“. Smagiai su didžiuliu visos bendruomenės narių palaikymu atlikti kūriniai sukūrė tikrai šventinę nuotaiką, kurią papildė bendros vaišės prie puikiai serviruotų stalų su mokinių atneštais pyragais, keksiukais ir kitais skanėstais. Šventė buvo ir prasminga, ir smagi. Dėkojame progimnazijos bendruomenei, mokiniams ir mokytojams, gausiai dalyvavusiems renginyje ir padėjusiems jį organizuoti, taip pat mokinių tėveliams, parėmusiems renginį vaišėmis.

Rimutė Morozovienė, istorijos mokytoja, renginio koordinatorė
Mindaugo Vitkūno nuotraukos

2020-02-13