Pamoka kitaip
Įkėlė Administratorius· 2017-05-31 10:50:12

Visi žino – mes dabar labiausiai laukiame vasaros atostogų ir jau liko paskutinė savaitė iki jų. Todėl ir pamokos dažniausiai vyksta kitaip. Šiandien ankstyvą rytą visa mūsų 7c klasė į pirmąją pamoką surinkome neįprastoje vietoje – prie apžvalgos rato. Ten mūsų laukė kitokia lietuvių literatūros pamoka.
Pamokos tema – Zarasų skulptūros (mokytoja mus nustebino!). Gavome užduotį pasiruošti kūrybinių darbų pamokai – išsirinkti skulptūrą, apie kurią turėsime parašyti kūrybinį darbą. Nelengva užduotis, ar ne? Išklausėme pamokos tikslus ir pradėjome „savų“ skulptūrų paiešką. Žinoma, tai buvo ne tik vaikščiojimas po parką, pakrantę ar patį miestą. Buvo daug smagiau nei mes tikėjomės. Fotografavomės, grožėjomės gaiviu rytiniu miestu, patys tapome „gyvomis“ skulptūromis ...


Emilija Račkauskaitė, 7c klasės mokinė
Andželikos Vitkūnienės nuotraukos

Išplėsta:
...
Per pamoką pamatėme nei daug, nei mažai – visas pakrantės, apžvalgos rato parkelio skulptūras bei „Metamorfozę“ šalia bažnyčios, „Elniažuvę“ ir Dominyko Bukonto paminklą. Visi buvome nustebę, kiek mes dar daug nežinome apie Zarasus ar nepastebime kasdien skubėdami – kokių skulptorių darbus turime, kokios skulptūros puošia miestą, kiek jų daug yra. O dabar tai ištyrinėjome iki smulkiausių detalių.
Per 40 minučių sužinojome ir patyrėme daug. Mūsų lietuvių kalbos mokytoja Andželika mums dažnai rengia įvairius renginius, susitikimus su žinomais, išskirtiniais, Zarasus (ir ne tik) garsinančias žmonėmis. Ji organizuoja kitokias pamokas ne tik mokykloje, bet ir gerokai už jos ribų! Net neabejoju, kad toks rytinis pasivaikščiojimas pažįstant savo gimtąjį miestą per pamoką su malonumu būtų pakartotas su dideliu noru ir užsidegimu.


2017-05-31