Raimundas Lukšas skaito „Mažąjį princą“
Įkėlė Administratorius· 2017-01-12 21:16:29
Trečiadienį į mūsų mokyklą atvyko aktorius Raimundas Lukšas. Jis vedė netradicinę literatūros pamoką. Aktorius mums atmintinai skaitė A.de Sent Egziuperi „Mažąjį princą“.
Visi sugužėjome į salę. Skaitovas, paklausęs, kiek žmonių iš salės yra skaitę šią knygutę, uždavė mums klausimą: „Koks personažas aktoriaus skaitomame kūrinyje yra kitoks nei lietuviškoje knygelėje?“ Buvome priversti klausytis atidžiai, nes vėliau turėsime atsakyti į užduotą klausimą.
Vos tik aktoriui pradėjus skaityti tekstą pasijutome tarsi būtume knygoje, toje istorijoje. R.Lukšas pats tapo pasakotoju – lakūnu, kurio lėktuvas nukrito vidury Sacharos. Ir pasaulyje populiariausią, parašytą prieš 73 metus alegorinę pasaką išgyvenome taip, tarsi ji būtų parašyta vakar ir visa tai būtų tikra. Istorija atgijo ...


Emilija Račkauskaitė, 7c klasės mokinė
Mindaugo Vitkūno nuotraukos

Išplėsta:
...
Visą pamoką netekę žado klausėmės skaitovo, nors „kalba – nesusipratimų šaltinis“, viską puikiai supratome, o pasibaigus istorijai visa salė skambėjo nuo aplodismentų. Bet tai dar nebuvo pabaiga... Išgirdome atsakymą į klausimą: skaitydamas „Mažąjį princą“ aktorius sakė ne lapė, o lapinas, ir pasirodo visai ne be priežasties. Sužinojome, kad originale (prancūzų kalba) ir buvo lapinas, nes prancūzai net neįsivaizduoja, kad gali būti lapė, jiems lapinas ir baigta. Bet lietuviai lietuviškai išvertė kitaip, nes mes visada sakome lapė, o ne lapinas...
Pamokos pabaigoje Raimundas Lukšas palinkėjo, kad, kai užaugsim, nepamirštume, kad ir mes buvom maži ir netaptume tais „keistais suaugusiais“! Ačiū lietuvių kalbos ir literatūros mokytojai Andželikai Vitkūnienei, suorganizavusiai šią netradicinę pamoką, už tokią nuostabią dovaną mums!


2017-01-11