Konkurse - varžytuvėse „Tarmių lobynai“
Įkėlė Administratorius· 2023-05-17 00:00:00

Gegužės 17 dieną Anykščių bibliotekoje vyko mokinių, gebančių kalbėti tarmiškai, konkurso-varžytuvių „Tarmių lobynai“ Aukštaitijos regiono turas. Šiame konkurse Zarasams atstovavo nemažas mano parengtų mokinukų būryBebaigiančios Zarasų Pauliaus Širvio progimnaziją aštuntokės, progimnazijos folkloro ansamblio „Beržynėlis“ dalyvės Milena Semionovaitė, Rugilė Aksiutovaitė ir Goda Borodulina tarmiškai prisistatė ir atliko 2 Zarasų krašto sutartines, kuriose tarmiškų žodžių netrūko, dėl to merginos V-VIII klasių grupėje pelnė 2 vietą. O šeštokė Ieva Dorogina gražia aukštaičių tarme porinusi apie jauną gaspadinę Grasilią savo amžiaus kategorijoje pelnė 3 vietą [...]


Diana Skvarčinskaitė, muzikos mokytoja
Konkurso dalyvių nuotraukos

Išplėsta:

Gegužės 17 dieną Anykščių bibliotekoje vyko mokinių, gebančių kalbėti tarmiškai, konkurso-varžytuvių „Tarmių lobynai“ Aukštaitijos regiono turas. Šiame konkurse Zarasams atstovavo nemažas mano parengtų mokinukų būryBebaigiančios Zarasų Pauliaus Širvio progimnaziją aštuntokės, progimnazijos folkloro ansamblio „Beržynėlis“ dalyvės Milena Semionovaitė, Rugilė Aksiutovaitė ir Goda Borodulina tarmiškai prisistatė ir atliko 2 Zarasų krašto sutartines, kuriose tarmiškų žodžių netrūko, dėl to merginos V-VIII klasių grupėje pelnė 2 vietą. O šeštokė Ieva Dorogina gražia aukštaičių tarme porinusi apie jauną gaspadinę Grasilią savo amžiaus kategorijoje pelnė 3 vietą.
Tarmiškų tekstų pasakoriais tampama ne iš karto. Mokinių tarpe kuriu tradiciją mokytis tarmiškos kalbos vingrybių ir subtilybių. Ne visiems tarmiškas žodynas įkandamas, besimokant kyla daug klausimų ir sunkumų, ypač, jeigu tarmė neskamba šeimoje. Tada jos reikia mokytis dirbtinai. Bet mokinukai užsispyrę ir kantriai mokosi tarti sunkius žodžius, besiaiškindami jų prasmes ir platesnį vartojimą.
Tikiu, kad progimnazijos pasakorius ir dainininkus dar ne kartą išgirsime įvairiuose etnografiniuose renginiuose, o pasakorių perduotas palikimas mums ir mokinių lūpomis perpasakotas – neįkainojama vertybė.


Diana Skvarčinskaitė, muzikos mokytoja
Konkurso dalyvių nuotraukos