Konkurse „Tarmių lobynai“
Įkėlė Administratorius· 2022-04-29 23:00:00
„Tarmių lobynai“, tai konkursas, skirtas mokiniams, gebantiems kalbėti tarmiškai, varžytuvės. Šias varžytuves organizuoja Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras. Kaip ir praėjusiais metais, taip ir šiais, varžytuvės vykdomos nuotoliniu būdu. Norintys dalyvauti varžytuvėse mokiniai turi nufilmuoti vaizdo įrašą, kuriame jie tarmiškai skaito eiles, pasakoja ar dainuoja, autorių sukurtus, lietuvių liaudies ar savo kūrybos kūrinius.
Šioms varžytuvėms pasiruošė ir savo vaizdo įrašus pateikė 2 mūsų progimnazijos mokinės, kurios išmoko aukštaičių tarme „paūtarot“, tai yra papasakot: 7c klasės mokinė Milena Semionovaitė „Ašdegtas miškas“ ir „Atbula žmona“; 8b klasės mokinė Kamilė Gimbickytė „Durnius su durim“ ir „Negriešyk Dievui“.
Šioms mokinėms tai nebuvo pirmieji bandymai mokytis kalbėti savo prigimtine aukštaičių tarme ir tikrai jau nebe pirmas tokio pobūdžio konkursas, o ir šiame konkurse dalyvauja jau trečius metus. Besimokančių tarmiškai buvo ir daugiau, tik kai kuriems nusifilmuoti sutrukdė ligos. Merginos lanko progimnazijos folkloro ansamblį „Beržynėlis“, kuriam vadovauja mokytoja Diana Skvarčinskaitė, pagelbėjusi mokinėms pasiruošti šiam konkursui.
Nugalėtojai bus skelbiami birželio 7 dieną.
Kviečiame pasiklausyti mūsų mokyklos mokinių, pasakojančių savo prigimtine aukštaičių tarme. Milena Semionovaitė: https://youtu.be/2mfR5XbZdeI
Kamilė Gimbickytė: https://youtu.be/d0TpPPrpZh8


Diana Skvarčinskaitė, muzikos mokytoja