Sėkmė tarptautiniame epistolinio rašinio konkurse
Įkėlė Administratorius· 2022-04-27 00:00:00
Epistolinio rašinio konkursas rengiamas nuo 1971-ųjų metų. Šiemet jau 51-asis. Jį rengia Pasaulinės pašto sąjungos (PPS) Tarptautinis biuras kartu su Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacija (UNESCO). Konkursas vyksta dviem etapais. Pirmiausia konkurse išrenkami kiekvienos šalies nugalėtojai, tada jų rašiniai išverčiami į prancūzų kalbą ir siunčiami PPS Tarptautiniam biurui, kad galėtų dalyvauti tarptautiniame konkurso etape [...]

Vilma Valainienė, lietuvių kalbos mokytoja
Autorės nuotrauka

Išplėsta:
Epistolinio rašinio konkursas rengiamas nuo 1971-ųjų metų. Šiemet jau 51-asis. Jį rengia Pasaulinės pašto sąjungos (PPS) Tarptautinis biuras kartu su Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacija (UNESCO). Konkursas vyksta dviem etapais. Pirmiausia konkurse išrenkami kiekvienos šalies nugalėtojai, tada jų rašiniai išverčiami į prancūzų kalbą ir siunčiami PPS Tarptautiniam biurui, kad galėtų dalyvauti tarptautiniame konkurso etape.
Lietuvoje konkursą organizuoja Lietuvos paštas kartu su Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerija, Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerija bei Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centru.
51-ojo tarptautinio jaunimo epistolinio rašinio konkurso tema: „Parašykite laišką įtakingam asmeniui apie tai, kodėl ir kaip imtis veiksmų dėl klimato kaitos“. Šiemet konkurse dalyvavo 198 Lietuvos mokiniai. Tarp jų ir 11 mūsų progimnazijos kūrėjų. Labai džiugu, kad viena iš jų, 6a klasės mokinė EVITA JUREVIČIŪTĖ (mokytoja Vilma Valainienė), tapo šio konkurso nacionalinio etapo III vietos laimėtoja. Laiške Evita kreipiasi į JAV verslo magnatą, elektroninės komercinės bendrovės „Amazon“ įkūrėją, „The Washington Post“ laikraščio savininką, vieną turtingiausių pasaulio žmonių Džefą Bezosą. Be tikėjimo, kad šis žmogus gali labai daug ką pasaulyje pakeisti, jaunoji kūrėja ryžtingai kviečia jį į bendrą kelionę: „Ne į kosmosą, bet į žmonių mintis. Įžūliai įlįsti į jų galvas ir viską pertvarkyti. Kad jie mylėtų, puoštų, saugotų, tvarkytų... savo Žemę“.


Vilma Valainienė, lietuvių kalbos mokytoja
Autorės nuotraukoje Evita Jurevičiūtė ir konkurso vertinimo komisijos pirmininkė, rašytoja Gintarė Adomaitytė