Liaudies kūrybos konkurse „Tradicijų paveldėtojai“
Įkėlė Administratorius· 2021-06-01 22:52:47

Gegužės 29 d. Vilniuje Šv. Kotrynos bažnyčioje įvyko jubiliejinio X respublikinio vaikų ir jaunimo liaudies kūrybos konkurso „Tradicijų paveldėtojai“ perklausa. Tradiciškai konkurso dalyviai varžėsi dviejose nominacijose – folkloras ir stilizuota liaudies kūryba. Ir vis dėlto organizatoriai atkakliai skatina kolektyvus, o ypač jų vadovus atsigręžti į tikrąsias liaudies tradicijas, kurios buvo saugomos per amžius ir kurias jie paveldėjo iš savo protėvių. Konkurso nominacijos „folkloras“ laureatams suteikiama unikali galimybė dalyvauti šventiniame nugalėtojų koncerte Vilniaus rotušėje [...]

Diana Skvarčinskaitė, vaikų folkloro ansamblio „Beržynėlis“ vadovė
Konkurso dalyvių nuotraukos

Išplėsta:

Gegužės 29 d. Vilniuje Šv. Kotrynos bažnyčioje įvyko jubiliejinio X respublikinio vaikų ir jaunimo liaudies kūrybos konkurso „Tradicijų paveldėtojai“ perklausa. Tradiciškai konkurso dalyviai varžėsi dviejose nominacijose – folkloras ir stilizuota liaudies kūryba. Ir vis dėlto organizatoriai atkakliai skatina kolektyvus, o ypač jų vadovus atsigręžti į tikrąsias liaudies tradicijas, kurios buvo saugomos per amžius ir kurias jie paveldėjo iš savo protėvių. Konkurso nominacijos „folkloras“ laureatams suteikiama unikali galimybė dalyvauti šventiniame nugalėtojų koncerte Vilniaus rotušėje. Suaugusiųjų kolektyvai taip pat dalyvauja šiame konkurse, kaip pavyzdys jaunajai kartai su galimybe dalyvauti tarptautiniame folkloro festivalyje „Pokrovskije kolokola“.
Konkurso organizatoriai ir rengėjai – Lietuvos tautinių mažumų folkloro ir etnografijos centras, Tautinių mažumų departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės, Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė.
Mūsų progimnazijai šiame konkurse, per besitęsiantį karantiną ir gyvai, atstovavo kelios vaikų folkloro ansamblio „Beržynėlis“ grupės: kanklininkės Paulina Samanytė, Milena Semionovaitė, Kamilė Gimbickytė; trejinių sutartinių giedotojų grupė (Evelina Keleberda, Milena Semionovaitė, Goda Borodulina); trejinių sutartinių giedotojų grupė (Rugilė Aksiutovaitė, Milena Semionovaitė, Goda Borodulina). Šių grupių vadovė yra Diana Skvarčinskaitė.
Visų progimnazijos grupių dalyviai tapo šio konkurso diplomantais.


Diana Skvarčinskaitė, vaikų folkloro ansamblio „Beržynėlis“ vadovė
Konkurso dalyvių nuotraukos


2021-06-01