Regioninėje Etninės kultūros olimpiadoje
Įkėlė Administratorius· 2021-03-11 11:00:00

Dar 2020 metų rudenį progimnazijos folkloro ansamblio „Beržynėlis“ ugdytinės Milena Semionovaitė, Paulina Samanytė, Rugilė Aksiutovaitė, Goda Borodulina, Kamilė Gimbickytė, Evelina Keleberda, Kamilė Čiškauskaitė, paskatintos savo vadovės, šių eilučių autorės, nusprendė ruoštis ir dalyvauti 3-ojoje Etninės kultūros olimpiadoje. Zarasų rajonas pirmą kartą atvėrė šios olimpiados duris. Šią olimpiadą sudaro 2 dalys – testas ir praktinė užduotis. Po rajoninio turo, nuotoliniu būdu įvykusio gruodžio mėnesį, į regioninį turą komisija nusprendė deleguoti I vietą užėmusią Kamilę Gimbickytę (7b) ir II vietos laimėtoją Rugilę Aksiutovaitę (6c) [...]Diana Skvarčinskaitė, muzikos mokytoja, progimnazijos vaikų folkloro ansamblio „Beržynėlis“ vadovė
Autorės nuotrauka

Išplėsta:

Dar 2020 metų rudenį progimnazijos folkloro ansamblio „Beržynėlis“ ugdytinės Milena Semionovaitė, Paulina Samanytė, Rugilė Aksiutovaitė, Goda Borodulina, Kamilė Gimbickytė, Evelina Keleberda, Kamilė Čiškauskaitė, paskatintos savo vadovės, šių eilučių autorės, nusprendė ruoštis ir dalyvauti 3-ojoje Etninės kultūros olimpiadoje. Zarasų rajonas pirmą kartą atvėrė šios olimpiados duris. Šią olimpiadą sudaro 2 dalys – testas ir praktinė užduotis. Po rajoninio turo, nuotoliniu būdu įvykusio gruodžio mėnesį, į regioninį turą komisija nusprendė deleguoti I vietą užėmusią Kamilę Gimbickytę (7b) ir II vietos laimėtoją Rugilę Aksiutovaitę (6c).
Regioninėje olimpiadoje 5-8 klasių amžiaus grupėje savo žinias ir įgūdžius išbandė 16 mokinių iš viso Aukštaitijos regiono. Pirmąją testo užduotį dalyviai atliko tiesiogiai Moodle aplinkoje, o antrąją – praktinę, buvo parengę iš anksto ir nusiuntę komisijai. Kamilė buvo pasirinkusi tarmiškai pasakoti savo krašto istorijas „Mergažerį“ ir „Velnia katilas“, o Rugilė su savo bičiulėmis giedojo trejinę sutartinę „Sesiutėla mažoji“.
Labai džiaugiuosi mergaičių dalyvavimu šioje olimpiadoje. Tai ne tik savo jėgų ir įgūdžių išbandymas, bet ir gilinimasis į savo krašto tradicijas bei jų puoselėjimas.
Smagu, kad mūsų progimnazijos mokinė Kamilė Gimbickytė regioninėje Etninės kultūros olimpiadoje užėmė II vietą ir balandžio 23 dieną savo jėgas išbandys šalies etape. Dar yra laiko pasiruošti šiam etapui, pasigilinti į kai kurias sritis. Tad linkiu Kamilei sėkmės.
O kol vyksta nuotolinis mokymasis, tai „Beržynėlio“ ugdytiniai sėkmingai jį išnaudoja gilinimuisi į savo krašto tradicijas, papročius jau kryptingai ir nuosekliai planuodamiesi, kas gi kitąmet dalyvaus šioje olimpiadoje ir kokią atliks praktinę užduotį. Šis laikas tam tikrai dėkingas.


Diana Skvarčinskaitė, muzikos mokytoja, progimnazijos vaikų folkloro ansamblio „Beržynėlis“ vadovė
Autorės nuotrauka