Socialinė iniciatyva „Nuoširdumo savaitė“
Įkėlė Administratorius· 2020-05-21 16:17:48

„Sveikas. Nežinau kas Tu esi, bet žinau, jog esi ypatingas ir niekada to nepamiršk. Augti be tėvų yra DIDŽIULIS iššūkis. Tikiu, jog yra labai sunku, bet Tu gali tai įveikti. Nors ir augi be tėvų, niekuo neišsiskiri iš kitų. Kaip tik esi ypatingesnis. Moki savimi pasirūpinti, gyventi savarankiškiau. Vieną dieną gyvenime pasieksi aukštumų ir nesvarbu, kad augi be tėvų. Viskas bus gerai, aš Tavimi tikiu“.
Eglė


Gegužės 8-14 dienomis visoje Lietuvoje minima socialinė iniciatyva „Nuoširdumo savaitė“, kurios tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į vaikus, augančius be tėvų, formuojant nuoširdų požiūrį jų asmenybėms, poreikiams ir tolerantiškai suvokiant juos kaip daugumą vaikų, augančių darniose šeimose.
Progimnazijos 5-8 klasių mokiniai integruotų nuotolinių tikybos ir etikos pamokų metu, bendradarbiaujant su progimnazijos psichologe bei socialine pedagoge, buvo kviečiami rašyti laiškus, kurti piešinius įsivaizduojamam vaikui, atskirtam nuo šeimos. Laiškuose mokiniai galėjo pasidalinti savo pamąstymais, palaikančiomis, padrąsinančiomis mintimis [...]


Aistė Lingienė, progimnazijos psichologė
Danguolė Stukienė, Alė Putinienė, dorinio ugdymo mokytojos
Progimnazijos mokinių piešiniai

Išplėsta:

„Sveikas. Nežinau kas Tu esi, bet žinau, jog esi ypatingas ir niekada to nepamiršk. Augti be tėvų yra DIDŽIULIS iššūkis. Tikiu, jog yra labai sunku, bet Tu gali tai įveikti. Nors ir augi be tėvų, niekuo neišsiskiri iš kitų. Kaip tik esi ypatingesnis. Moki savimi pasirūpinti, gyventi savarankiškiau. Vieną dieną gyvenime pasieksi aukštumų ir nesvarbu, kad augi be tėvų. Viskas bus gerai, aš Tavimi tikiu“.
Eglė


Gegužės 8-14 dienomis visoje Lietuvoje minima socialinė iniciatyva „Nuoširdumo savaitė“, kurios tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į vaikus, augančius be tėvų, formuojant nuoširdų požiūrį jų asmenybėms, poreikiams ir tolerantiškai suvokiant juos kaip daugumą vaikų, augančių darniose šeimose.
Progimnazijos 5-8 klasių mokiniai integruotų nuotolinių tikybos ir etikos pamokų metu, bendradarbiaujant su progimnazijos psichologe bei socialine pedagoge, buvo kviečiami rašyti laiškus, kurti piešinius įsivaizduojamam vaikui, atskirtam nuo šeimos. Laiškuose mokiniai galėjo pasidalinti savo pamąstymais, palaikančiomis, padrąsinančiomis mintimis. Formuojant teigiamą nuostatą nuoširdumo sampratai, mokiniai žiūrėjo filmą nuoširdumo tematika, dalinosi įžvalgomis, emocijomis.
Tikime, kad pasibaigus „Nuoširdumo savaitei“, nuoširdūs žodžiai, poelgiai, mintys dar ilgai vyraus mumyse, juk būti nuoširdžiu sau, savo artimajam, nepažįstamajam – stiprybės išraiška.


Aistė Lingienė, progimnazijos psichologė
Danguolė Stukienė, Alė Putinienė, dorinio ugdymo mokytojos
Progimnazijos mokinių piešiniai


2020-05-21Mokinių laiškai vaikui gyvenančiam be tėvų

Labas drauge,
Kaip tau sekasi? Ar gerai sutari su draugais, ar jie tavęs neskriaudžia? Ar gerai ten tavimi rūpinasi? Suprantu, kad visada galvoji apie tai, kad aš augu su tėvais, o tu – be. Bet nenusimink, tikiuosi, kad greitai atsiras šeima, kuri tave ilgam priglaus ir augins kaip savą. O kol kas laukime vasaros atostogų ir kaip visada mes tave vasarai pasiimsime pas save.
Armandas

Sveika, rašau tau laišką, kad tau nebūtų taip liūdna. Ir žinok, kad tu stipri ir viskas bus gerai, kartais gyvenimas susiklosto ir nutinka taip. Tikriausiai galvoji, kad tu niekam nereikalinga, bet taip nera, tiesiog tavo tėveliam taip susiklostė gyvenimas. Tikiuosi su draugais draugauji gerai, nesipyksti. Aš linkiu tau, kad tu būtum stipri, ištverminga ir draugiška. Tai ką iki. Ir visada žinok, kad reikia būti stipriems, kad išgyventum.
Kamilė

Labas,
Aš esu Nojus ir gyvenu su šeima. Aš rašau tau laišką, nes noriu pasakyti iš savo patirties, kaip elgtis kai jaučiuosi/esu vienišas. Taigi pirmiausia susidraugauk su kažkokiu vaiku ir susigalvokit žaidimą kuris būtų įdomus. Jeigu nesiseka susidraugauti su vaiku, tada daugiau kalbėkis su auklėtoja. Tikiuosi mano patirtis tau tikrai pagelbės.
Nojus

Su Dievo pagalba ir savu pasitikejimu sulauksi naujų namų ir tėvų. Aš tikiu, kad tave priims gera ir mylinti šeima. Tave mylės, rūpinsis ir vertins kaip šeimos narį. Tikiuosi užaugsi geras vyras, turėsi mylimą šeimą. Ir neisi tuo keliu, kuriuo ėjo Tavo tėvai.
Dangiras

Labas.
Turbūt esi tas žmogus kuris jau auga ilgą laiką be tėvų. Noriu tau pasakyt, kad liūdėt tikrai nereikia. Daug žmonių pasaulyje yra augę be tėvų, bet užtat daug pasiekė gyvenime ir jų gyvenimas nenuėjo veltui. Manau taip atsitiks ir tau, būsi pats laimingiausias žmogus, nors vaikystę turėjai gan prastą. Turėsi gerą šeimą ir pasimokysi iš savo tėvų klaidų. O gal atsitiks ir taip, kad susirasi labai gerą tėtį ir mamą, kurie tave augins kaip savo vaiką ir labai tave mylės. Nenuleisk rankų, dėl kažkokių žmonių kurie tavęs nemylėjo ir siek savo tikslų, nes tavo karjera tikrai nėra pasmerkta! JUK TAI TIK TAVO GYVENIMO PRADŽIA!
Urtė

Užjaučiu, kad Tavo gyvenime nėra tėvų, namų. Linkiu, kad tu surastum namus ir tėvus. Gyventum laimingai, džiaugtumeisi gyvenimu, skleistum šilumą. Tikiuosi, kad visos Tavo svajonės išsipildys. Tėveliai Tave gerbs ir mylės, nes Tu esi savimi pasitikintis linksmas vaikas. Linkiu Tau niekada nesirgti, užaugti doram ir nuoširdžiam. Tu turi tikėti savimi, savo sėkme.
Dominykas

Labas, Drauge,
Tikiuosi, kad tu perskaitysi mano laišką. Nors tu manęs nepažįsti, žinok aš tave palaikau ir žinau kaip tau yra sunku be tėvų. Žinau, kad patyrei daug sielvarto, aš tikiu, kad viskas išsispręs kuo geriau ir tu greitai sugrįši į mylimą šeimą. Kad nebūtų nuobodu siūlau žaisti su kitais vaikais, o jeigu dar nesuradai susipažink su jais! Nenuleisk rankų ir žinok, kad visada viskas išsisprendžia. Tikiu, kad būsi laimingas ir greitai sugrįši į savo šeimą. Nenusimink ir žinok, kad tėvai tave myli ir viską darys, kad tu kuo greičiau pas juos sugrįžtum. Būk laimingas, pasitikėk savimi, būk drąsus ir nepasiduok. Žinok aplink tave yra tik geri žmonės kurie nori tau padėti.
Marius

Labas, kad ir kas tu bebūtum viskas bus gerai... Tu esi nekaltas dėl suaugusių žmonių, kurie padarė klaidų. Svarbiausia, kad esi gyvas ir sveikas, o visą kitą pats pasieksi ateityje. Žinau, kad galbūt tau trūksta tėvų dėmesio, meilės ir laimės, bet reikia turėti vilties ir tikėjimo, kad kažkurią dieną atrasi savo laimę. Užaugęs turėsi daug patirties ir sieksi savo tikslų, svajonių ir laimės. Nenukabink nosies ir būk laimingas!
Ieva

Sveikas, nepažįstamas vaike. Aš matau, kad tave labai nuskriaudė likimas. Tu neturi galimybių augti su savo tėvais ir artimaisiais. Tačiau nenusimink, gyvenime tu sutiksi daug nuoširdžių žmonių, kurie tave gerbs, mylės ir bendraus su tavimi. Niekada nepasiduok blogoms mintims, apie viską galvok tik teigiamai. Tiems, kas myli gyvenimą, gerbia žmones padeda IR DIEVAS. Nenustok tikėti.
Mažvydas

Labas,
Mano vardas Danielius. Man labai gaila, kad Tu neturi šeimos, namų. Neliūdėk, aš manau, kad Tu esi geras, protingas žmogus ir gyvenime gali daug pasiekti. Tik turi gerai mokytis ir labai stengtis. Aš norėčiau, kad visi Pasaulio vaikai turėtų Tėvus, namus ir būtų mylimi. Tikiuosi, kad tu turi tikrų draugų ir gali jais pasitikėti. Linkiu Tau, kad tavo svajonė turėti šeimą kuo greičiau išsipildytų.
Danielius

Labas! Aš esu Emilija. Man 14 metų. Mes kartu lankome chorą. Pastebėjau, kad muzika Tau suteikia didelį džiaugsmą. Noriu su tavim bendrauti. Gal sukurtume kokį projektą? Manau, kad geriausia pirma yra susibendrauti su šiuo vaiku, nes kai jis pamatys, kad gali manim pasitikėti, esant sunkumams paatvirautų su manimi ir tada žinočiau, kaip šitą vaiką palaikyti morališkai, padrąsinti. Vien gailėdamasis žmogaus tu jam neparodysi, kad gyvenime yra visokių išbandymų ir nesėkmių ir manau gailestis ne visada yra geras patarėjas.
Emilija

Sveikas, tiesa, man begalo gaila, kad augi be savo tėvų, juk Tu nenusipelnei to. Kiekvienas mes norime užaugti geroje šeimoje su mylinčiais, rūpestingais tėvais. Jums ten beabejo yra sunku, bet Dievas duoda išbandymų kiekvienam, tuo tarpu jums šį išbandymą davė jau nuo mažumės, kai kiekvieną dieną jūs jį vis po biški įveikiat. Tenoriu kiekvienam augančiam be tevų palinkėt, kad nenusuktumėte blogu keliu, nes jūs savarankiškesni ir patys jį tiesiate beveik be pagalbos. Jūs esate stiprūs, o užaugę savo vaikams duokite to, ko patys negalėjote gauti vaikystėje. Tėvų meilę, šiltumą, dėmesį…
Gabija

Labas. Rašau tau šį laišką, nes noriu kad žinotum, jog esi mylimas. Suprantu, kad neturėti artimųjų šalia yra sunku. Bet žinok, tikrai yra žmogus, kuris tave labai myli. Prašau vieno, nežalok savęs dėl to, kokia situacija yra. Siek, parodyk pasauliui kad tu gali. Gyvenimas tęsiasi. Tu juk nieko nepakeisi, kas buvo praeityje, o darydamas blogus darbus tu kenksi tik pats sau. Užsibrėžk tikslų ir siek jų. Jeigu ne dabar – vėliau, bet nenusivėlink iki tol kol bus per vėlu. Gyvenimas tik vienas ir jis trumpas. Nugyvenk jį taip, kaip nori. Džiaukis tuo, ką turi. Mokykis iš klaidų. Be to, jeigu jausies blogai tiesiog žinok tai, kad pasaulyje nėra blogo kas neišeitų į gerą. Viskas susitvarkys. Nesėdėk sudėjęs rankų. Judėk, kurk, džiaukis, mėgaukis. Kad ir kas benutiktų, laikykis ir žinok, kad tikrai yra žmonių, kurie tave myli ir palaiko.
Adrija