Savęs pažinimas profesijų paieškose
Įkėlė Administratorius· 2020-04-27 12:55:37

Kuo nori būti užaugęs? Klausimas, kuris mus lydi nuo mažų dienų, tačiau augdami ir bręsdami imame suvokti, kad tai nėra tik klausimas su lengvu atsakymu, o reikalaujantis žinių, ne tik teorinių, bet ir savo kaip asmenybės pažinimo, gebėjimų, polinkių atradimo.
Profesijos pasirinkimas – vienas svarbiausių sprendimų žmogaus gyvenime, kurio sėkmė susijusi su būsima psichologine, socialine ir ekonomine padėtimi. Tai yra tarsi pamatas, ant kurių bus statomas visas žmogaus gyvenimas: jei specialybė bus miela, tuomet ir darbas kels pasitenkinimo jausmą, žmogus tobulins savo žinias ir įgūdžius, jausis svarbus.
Siekiant suteikti 8-ų klasių mokiniams galimybę patyrinėti savo asmenybę, polinkius, gebėjimus ir praturtinti jų turimą supratimą apie galimas profesines įvairoves, progimnazijos psichologė, bendradarbiaudama su bibliotekininke Birute Graužiniene, parengė ir pasidalino su mokiniais testais, naudingomis nuorodomis, kurių pagalba progimnazijos vyriausieji mokiniai galėtų pasitikinčiai ir užtikrintai atsakyti sau, savo tėvams, draugams į klausimą – kuo nori būti užaugęs?
Tikimės, kad ši profesinio ieškojimo kelionė bus įdomi, kupina naujų potyrių ir emocijų.


Aistė Lingienė, progimnazijos psichologė
Birutė Graužinienė, progimnazijos bibliotekininkė