Nuoširdumo savaitė
Įkėlė Administratorius· 2019-05-22 08:57:52

Socialine iniciatyva apie nuoširdumą siekiama skleisti pozityvią nuomonę ir supratimą apie globojamus, įvaikintus ar vaikų globos namuose augančius vaikus. Mūsų progimnazijoje „Nuoširdumo savaitė“ vyko gegužės 13-17 dienomis ir įsiliejo į Šeimos ir Mokyklos dienų renginius [...]

Alė Putinienė, „Nuoširdumo savaitės“ veiklų koordinatorė
Aistės Lingienės nuotraukos
Išplėsta:

Socialine iniciatyva apie nuoširdumą siekiama skleisti pozityvią nuomonę ir supratimą apie globojamus, įvaikintus ar vaikų globos namuose augančius vaikus. Mūsų progimnazijoje „Nuoširdumo savaitė“ vyko gegužės 13-17 dienomis ir įsiliejo į Šeimos ir Mokyklos dienų renginius.
Veiklos prasidėjo penktokų dorinio ugdymo pamokose parengtų „Nuoširdumo receptų“ paroda. Darbeliuose – mintys apie geranoriškumą, pasirengimą išklausyti kitą, jį suprasti ir jam padėti, globoti.
Gegužės 14 d. visų klasių seniūnai ir jų pavaduotojai, lydimi psichologės Aistės Lingienės ir socialinės pedagogės Gitanos Savičienės, lankėsi Utenos apskrities vaiko teisių apsaugos skyriuje Zarasuose. Skyriaus specialistės pasakojo apie pagalbos vaikams galimybes, priminė vaikų teises ir pareigas, pasakojo apie vaikus, gyvenančius vaikų globos namuose, akcentavo darnios šeimos svarbą vaiko gyvenime, ragino mokinius nelikti abejingiems šalia esančiam.
Baigiamuoju savaitės akcentu tapo penktų klasių mokinių susitikimas su mama Egle Vaitkevičiene, nuoširdžiai ir rūpestingai globojančia visą būrį vaikų – mažesnių ir didesnių. Mama prisiminė ir pasakojo apie mintį priglausti ir šeimoje sušildyti pirmojo globotinio sužvarbusią širdelę. O paskui tų mergaičių ir berniukų šeimoje vis daugėjo... Kaip ir smalsių mokinių klausimų...
O paskutiniu atsakymu į klausimus tegu būna šis: Nuoširdumas – viena pagrindinių tarpusavio supratimo sąlygų.


Alė Putinienė, „Nuoširdumo savaitės“ veiklų koordinatorė
Aistės Lingienės nuotraukos


2019-05-22