Veiksmo savaitė „Be patyčių 2019“ progimnazijoje
Įkėlė Administratorius· 2019-04-02 21:11:44

Draugas yra dovana, kurią pats sau įteiki. – R. L. Stivensonas.

Kovo 25-29 d. progimnazijoje vyko veiklos, skirtos mokinių sąmoningumo didinimui „BE PATYČIŲ 2019“. Tikslas – atkreipti dėmesį į patyčias, užkirsti joms kelią, padėti vaikams spręsti patyčių situacijas skatinat tarpusavio draugiškus ryšius ir pagarbą vienas kitam
Dailės pamokų metu, mokiniai piešė savo draugų portretus, o lietuvių kalbos pamokų metu rašė dienoraščius, atspindinčius pozityvius, draugiškus tarpusavio santykius. Progimnazijos bibliotekininkė Birutė Graužinienė drauge su lietuvių kalbos mokytojais vedė pamokas, kurių metu pristatė knygas, analizuojančias draugiškumu grįstą tarpusavio bendravimą [...]


Aistė Lingienė, progimnazijos psichologė, veiksmo savaitės veiklų progimnazijoje koordinatorė
Nuotraukos autorės
Išplėsta:

Draugas yra dovana, kurią pats sau įteiki. – R. L. Stivensonas.

Kovo 25-29 d. progimnazijoje vyko veiklos, skirtos mokinių sąmoningumo didinimui „BE PATYČIŲ 2019“. Tikslas – atkreipti dėmesį į patyčias, užkirsti joms kelią, padėti vaikams spręsti patyčių situacijas skatinat tarpusavio draugiškus ryšius ir pagarbą vienas kitam.
Dailės pamokų metu, mokiniai piešė savo draugų portretus, o lietuvių kalbos pamokų metu rašė dienoraščius, atspindinčius pozityvius, draugiškus tarpusavio santykius. Progimnazijos bibliotekininkė Birutė Graužinienė drauge su lietuvių kalbos mokytojais vedė pamokas, kurių metu pristatė knygas, analizuojančias draugiškumu grįstą tarpusavio bendravimą.
Penktų klasių mokiniai drauge su progimnazijos psichologe, socialine pedagoge ir dorinio ugdymo mokytojomis analizavo patyčių sąvoką, formas, vaidmenis, išeitis bei žiūrėjo prevencinius filmus, skirtus šiai netinkamo elgesio apraiškai analizuoti.
Bendradarbiaujant su Ignalinos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro Zarasų skyriaus specialiste Svetlana Vilkauskiene, 5-6 klasių mokiniai, kūno kultūros pamokų metu, dalyvavo draugiškose estafetėse, kurių metu mokiniai stengėsi ne tik laimėti, bet ir pagarbiai, draugiškai, palaikančiai elgtis.
Džiugu, kad prie šios iniciatyvos prisijungė ir Zarasų „Apskrito stalo“ savanoriai, kurie drauge su 6-7 klasių mokiniais diskutavo patyčių klausimais, dalinosi savo patirtimis.
Ačiū už puikią nuotaiką, iniciatyvas ir bendradarbiavimą Zarasų „Apskrito stalo“ savanoriams: Ernestui Šalčiui, Pauliui Valainiui, Laurai Vasilevskytei, Emilijai Račkauskaitei, Kornelijai Vitartaitei, Danieliui Bobkovui, Karoliui Razmai, Renaldui Bieliauskui, Ignalinos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro Zarasų skyriaus specialistei Svetlanai Vilkauskienei, progimnazijos mokytojams Alei Putinienei, Danguolei Stukienei, Andželikai Vitkūnienei, Vilmai Valainienei, Vasilijui Trusovui, Žydrūnui Dainiui, Virginijai Triponienei, Daivai Kaladinskienei, socialinei pedagogei Gitanai Savičienei, bibliotekininkei Birutei Graužinienei ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistei Sigutei Komkienei.
Nors nėra specialių tablečių, kurių išgėrus dingtų noras žeminti ir skaudinti kitus, tačiau vaikai pagarbaus ir draugiško elgesio gali išmokti iš suaugusiųjų rodomo pavyzdžio. Nors vykstančių patyčių nenupurkši gydančiu purškalu, jas sustabdyti gali aiškiai parodytas aplinkinių nepritarimas. Patyčių sukeltą skausmą numalšinti gali ne kažkoks stebuklingas tepalas, o nuoširdus pokalbis su vaiku, per kurį suaugusieji išklausytų ir bendradarbiautų su vaiku, sprendžiant patyčių situacijas.


Aistė Lingienė, progimnazijos psichologė, veiksmo savaitės veiklų progimnazijoje koordinatorė
Nuotraukos autorės


2019-03-30