Paskaita „Narkotikams – NE!!!“
Įkėlė Administratorius· 2018-10-23 17:17:16

Spalio 23 dieną, antradienį, per antrą pamoką, 8-ų klasių mokiniai buvo pakviesti į progimnazijos aktų salę, kur vyko prevencinė paskaita „Narkotikams – NE!!!“. Paskaitą vedė Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos Organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus viršininkas Remigijus Kutka ir Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Zarasų rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus vyriausioji tyrėja Rosita Gurskaja [...]

Vilma Valainienė, lietuvių kalbos mokytoja
Mindaugo Vitkūno nuotraukos
Išplėsta:

Spalio 23 dieną, antradienį, per antrą pamoką, 8-ų klasių mokiniai buvo pakviesti į progimnazijos aktų salę, kur vyko prevencinė paskaita „Narkotikams – NE!!!“. Paskaitą vedė Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos Organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus viršininkas Remigijus Kutka ir Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Zarasų rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus vyriausioji tyrėja Rosita Gurskaja.
Paskaitos metu mokiniai buvo supažindinti su įvairiomis žmonių priklausomybėmis (rūkymu, alkoholio vartojimu, interneto naršymu, azartiniais žaidimais, narkotikų vartojimu) ir jų keliamomis problemomis. Pareigūnė R.Gurskaja akcentavo kompiuterinių žaidimų žalą jauno žmogaus psichinei būsenai. Kai ne žmogus valdo kompiuterį, o kompiuteris – žmogų, tai jau yra labai didelė priklausomybė. O kompiuteriniai žaidimai skatina ir agresiją.
Pareigūnas R.Kutka iš Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato savo pasakojimą pradėjo anekdotu apie Knysliuką... ir jo balioną, kuris paršelio „NEDŽIUGINA“. Tokios yra ir narkotikų pasekmės – narkomano niekas nebedžiugina. Pranešėjas pateikė nusikalstamų veikų, susijusių su narkotikais, duomenis, kalbėjo apie jų poveikį organizmui, kaip ilgai organizme jos laikosi, kokie greiti ir klampūs žingsniai į narkotikų liūną, kaip sunku iš šios priklausomybės išbristi.
Buvo aptartos ir prekybos žmonėmis formos. Paskaitos pabaigoje pranešėjai pristatė patyčių internete temą, buvo peržiūrėtas filmukas „Eksperimentas: ko tėvai nežino apie vaikų buvimą internete?“
Kartu su mūsų aštuntų klasių mokiniais pareigūnai apibendrino aptartas problemas ir padarė išvadą, kad visada pagalbos ir patarimų reikia kreiptis į vyresniuosius (tėvus, mokytojus, pareigūnus).


Vilma Valainienė, lietuvių kalbos mokytoja
Mindaugo Vitkūno nuotraukos


2018-10-23