Vėl praūžė Lietuvių kalbos savaitė
Įkėlė Administratorius· 2018-03-21 21:57:11

Vos tik pasibaigus šventiniam maratonui tarp Vasario 16-osios ir Kovo 11-osios, progimnazijoje surengta tradicinė, jau tryliktoji, Lietuvių kalbos savaitė, šiais metais, kaip įprastai, skirta Lietuvos Šimtmečiui. Tai tarsi viso garsiojo šventinio šurmulio tęsinys, skatinęs suvokti ir įsisąmoninti, kad valstybė be kalbos negali egzistuoti. Surengti tokią prasmingą ir visus bendruomenės narius įtraukiančią šventę didžiulė atsakomybė kasmet tenka lietuvių kalbos mokytojų metodinei grupei [...]


Andželika Vitkūnienė, lietuvių kalbos mokytoja, Savaitės koordinatorė
Mindaugo Vitkūno nuotraukos

Išplėsta:
...
Pirmadienį visų klasių mokiniai buvo pakviesti į atminty išlikusio lietuvių literatūros kūrinio iliustracijų parodos atidarymą Kalbos šnabždesių gatvėje. Čia skambant tekstams pristatyti geriausi piešiniai, o parodos dalyviai galėjo pasigrožėti savo draugų darbais. Vertinimo komisijos nuomone, įspūdingiausiai literatūros kūrinius iliustravo Emilija Venediktovaitė, 5c, Emilija Šeikytė, 5c, Eglė Panavaitė, 6a, Beata Savčiuk, 6d, Elina Fadejevaitė, 7a, Julija Narbutaitė, 7c, Gilmė Dainytė, 8c, Šarūnė Šablinskaitė, 8c.

Antradienį atidaryta kita paroda – dailiausiai mokykloje rašančių 5-6 klasių mokinių ir mokytojų darbų paroda. Smagu, kad prie mokinių veiklų mielai jungiasi ir progimnazijos darbuotojai, rodydami asmeninį pavyzdį. Tai direktorė Aldona Navickienė, bibliotekininkė Birutė Graužinienė, mokytojos Onutė Juršienė, Alė Putinienė, Jūratė Mardosienė, Rasa Cibulskienė. Savo dailia rašysena galėtų pasididžiuoti ir nemažai mokinių (kai kas pasistengęs nustebo tai galįs!), tačiau vertinimo komisijos nuomone geriausi šiais metais buvo Vėjas Vakaris Vaitavičius, 5c, Emilija Venediktovaitė, 5c, Dangiras Paliūnis, 5d, Eglė Panavaitė, 6a, Ieva Stankevičiūtė, 6a, Modestas Šerstobojevas, 6b, Paulius Kasparavičius, 6b, Eimantas Darčanovas, 6c, Airinga Šapalaitė, 6c, Algintė Kavarskaitė, 6d.

Trečiadienį vykdyta pati atsakingiausia Savaitės veikla – vyko visuotinė lietuvių kalbos raštingumo patikra. Visi progimnazijos mokiniai rašė diktantą. Kartu su jais jau ne pirmi metai savo raštingumą pasitikrino ir mokyklos direktorė Aldona Navickienė, administratorė Lina Kuzmienė, buhalterė Ramunė Kazakevičienė, mokytoja Jūratė Mardosienė, o bibliotekininkė ir klasės auklėtoja Birutė Graužinienė, rašydama kartu su savo 6b klasės auklėtiniais, įkvėpė juos susikaupti ir įsiklausyti... Raštingiausiais mokiniais (šie mokiniai savo diktante nepadarė nei vienos ar tik vieną klaidą) šiais metais pripažinti Austėja Subatytė, 5b, Emilija Venediktovaitė, 5c, Austėja Paukštytė, 5c, Vėjas Vakaris Vaitavičius, 5c, Normantas Velička, 5d, Eglė Zovytė, 5d, Silvija Račkauskaitė, 6a, Eglė Panavaitė, 6a, Airinga Šapalaitė, 6c, Agnė Kazulėnaitė, 6d, Martyna Paradnikaitė, 7b, Deimantė Jurevičiūtė, 7b, Vitalijus Denisas, 7b, Eglė Beinaraitė, 8a, Goda Vainauskaitė, 8b, Ramunė Ruseckaitė, 8b, Diana Charčenko, 8b, Jokūbas Matijošius, 8c, Emilija Račkauskaitė, 8c, Diana Boriak, 8c, Šarūnė Šablinskaitė, 8c.

Rengdamiesi minėti Knygnešio dieną, ketvirtadienį 7a ir 7b klasių mokiniai su lietuvių kalbos mokytoja Vilma Valainiene dalyvavo netradicinės erdvės pamokoje „Knygos kelias į Lietuvą“. Ji surengta Zarasų krašto muziejuje, padedant muziejaus edukatoriams Vasilijui Trusovui ir Daivai Juškienei.

Penktadienį vyko kultūrinė literatūrinė patyriminė konferencija „Gyvoji mano atmintis“, kurioje savo pačių kruopščiai parengtus pranešimus skaitė net 16 progimnazijos jaunųjų filologų: Adrija Zajančkauskaitė, 5a, Matas Čiegis, 5d, Andrius Stankevičius, 5d, Eglė Zovytė, 5d, Dangiras Paliūnis, 5d, Greta Mikutavičiūtė, 6d, Agnė Kazulėnaitė, 6d, Amanda Kochanskaitė, 6d, Rapolas Tamoševičius, 7a, Deimantė Jurevičiūtė, 7b, Deividas Guogis, 8b, Goda Vainauskaitė, 8b, Gilmė Dainytė, 8c, Rėja Šatrovaitė, 8c, Emilija Račkauskaitė, 8c, Šarūnė Šablinskaitė, 8c.

Konferencijoje buvo akcentuota atmintis kaip didžiausia ir svarbiausia žmonijos vertybė ir keliami klausimai, ar žmogus gali gyventi be atminties, kaip mes galime mokytis atminti, kas lemia atminties gyvybingumą, kada asmeninė atmintis tampa kultūrine, kas mums primena didingą jos istoriją ir kokie mes būtume šiandien, jei nesaugotume atminties. Mokiniai labai sklandžiai ir jautriai skaitė analitinius rašinius apie savo senelius, pristatė, analizavo vienas kito ir savo kūrybą, gilinosi į liaudies dainų grožį ir prasmes, paaiškino, kas yra epistolinis rašinys ir kodėl šiais laikais dar vis reikia rašyti laiškus. Konferencijos svečias „Vyturio“ leidyklos vadovas ir vertėjas Arūnas Šileris pasidalino savo „sėkmės istorija“, papasakojęs mokiniams, kad visas jo pilnas iššūkių kelias prasidėjo nuo meilės knygai, muzikai, anglų kalbai, ir paragino visus skaityti viską: ir popierines, ir elektronines knygas, ir lietuviškus, ir kitų kalbų tekstus.

Pirmadienį Savaitės uždarymo metu mokyklos direktorė Aldona Navickienė įteikė apdovanojimus geriausiems ir aktyviausiems dalyviams bei pagalbininkams, o rengėjai ragino neužverti durų gimtajai kalbai: gražiam ir jautriam žodžiui, kūrybiškumui, laisvai nuomonei ir nuoširdžiam bendravimui – tam, kas mus padaro gražesnius ir laimingesnius.


2018-03-21