Startavo „Knygomūšiai 2018“
Įkėlė Administratorius· 2018-03-12 21:10:54
Praeitais mokslo metais organizuoti „Knygomūšiai“ sulaukė daug teigiamų vertinimų, todėl nuspręsta panašias varžytuves rengti vėl. Šiemet varžytuvės skirtos Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo šimtmečiui, todėl užduotys parengtos ne tik iš literatūros, bet ir iš Lietuvos istorijos. Pirmieji „Knygomūšyje“ dalyvavo šeštokai. Varžėsi keturios komandos: „Smalsutės“, „Literatai“, „Vikipedija“ ir „Mokslo žaibas“. Literatūros ir istorijos žinias šeštokai turėjo progą pasitikrinti ir individualiai. Komandoms nesunkiai sekėsi įvardinti pateikto teksto autorių, žanrą ir pavadinimą, pasekti sakmę, deklamuoti ištraukas ir B.Sruogos poemos „Sakmė apie Gediminą“, išvardinti V.Kudirkos nuopelnus Lietuvai. Įdomias ir prasmingas užduotis komandos pateikė kitoms komandoms [...]

Birutė Graužinienė, progimnazijos bibliotekininkė
Mindaugo Vitkūno nuotraukos

Išplėsta:
...
Kiek sunkiau dėliojosi tekstas iš G.Morkūno kūrinio „Gėlių parduotuvės sukatėjimas“, ne visi žinojo, kad LDK didysis kunigaikštis Žygimantas Augustas savo bibliotekoje buvo sukaupęs apie 5000 knygų, o Stanislovas Radvila iš arabų kalbos vertė Koraną... Varžytuvių pabaigoje mokiniai turėjo galimybę pasitikrinti, kur buvo teisūs, o kur klydo.
Varžytuvės buvo įtemptos, permainingos. Tik vertinimo komisijai ( mokytoja Alė Putinienė, soc. pedagogė Gitana Savičienė, psichologė Aistė Lingienė) suskaičiavus balus paaiškėjo, kad vieno balo persvara laimėjo „Literatai“, antra vieta atiteko „Mokslo žaibams“, trečia „Vikipedijai“, o ketvirta „Smalsutėms“.
Komandos ir geriausiai individualiai atlikę užduotis mokiniai padėkos raštais bus apdovanoti kito „Knygomūšio“ renginio metu.
Ačiū mokytojoms Andželikai Vitkūnienei ir Rimutei Morozovienei už patarimus ir konsultacijas rengiant užduotis, šeštokų auklėtojams Stanislavai Daunaravičienei, Artūrui Morkūnui, Vilmai Valainienei ir mokytojai Liudmilai Gubanovai už geranorišką bendradarbiavimą, direktorės pavaduotojams Gintautui Kerpiškiui ir Algimantui Juršiui už salės ir garso bei vaizdo aparatūros parengimą varžytuvėms, mokytojui Mindaugui Vitkūnui už renginio nuotraukas, o šeštokams už pasirengimą, aktyvų dalyvavimą, draugiškumą ir teigiamas emocijas. Jūs visi – šaunuoliai!


2018-03-08