Pilnavertis gyvenimas be rūkymo
Įkėlė Administratorius· 2018-02-10 19:21:34

Rūkymas – labiausiai paplitusi priklausomybės liga, lemianti daugiausiai mūsų sveikatos problemų. Ankstyvoje paauglystėje pradedama eksperimentuoti su įvairiais tabako gaminiais. Jauniems žmonėms rūkyti dažniausiai pasiūlo draugai, taip pat daro įtaką rūkantys tėvai, broliai ir seserys. Vaikas matydamas savo aplinkoje rūkančiuosius, rūkymą supranta, kaip priimtiną elgesį.
Dažniausios paauglių rūkymo priežastys:
• Genetika, tėvų kontrolės susilpnėjimas.
• Gana dažnai vaikai ir paaugliai pradeda rūkyti dėl spaudimo, patiriamo iš rūkančių bendraamžių.
• Iš daugumos paauglių ir suaugusiųjų galime išgirsti, kad rūkymas mažina stresą.
• Rūkymas sukelia malonumą, patenkina smalsumą.
• Rūkymas siejamas su tam tikra veikla (psichologinė priklausomybė).
• Paaugliui atrodo, kad rūkydamas jis atrodys labiau suaugęs, kad rūkymas – suaugusiojo pasirinkimas [...]


Aistė Lingienė, progimnazijos psichologė
Nuotraukos autorės

Išplėsta:
...
Vasario 5 ir 7 dienomis bendradarbiaujant su Ignalinos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro Zarasų skyriaus specialiste Svetlana Vilkauskiene integruotų gamtos ir žmogaus, kūno kultūros pamokų metu vyko prevencinės pamokos 5-ų klasių mokiniams, kurių metu penktokai supažindinti su dažniausiai paplitusiomis rūkymo priežastimis, žala organizmui bei galimybe atsilaikyti rūkymui, užsiimant kitomis maloniomis veiklomis. Mokiniai aktyviai dalinosi savo pamąstymais bei kūrybingai ieškojo būdų kaip galima išvengti priklausomybės rūkymui.
Už sėkmingą veiklų įgyvendinimą esame dėkingi progimnazijos bibliotekininkei Birutei Graužinienei, biologijos mokytojai Eglei Magaznieks, socialinei pedagogei Gitanai Savičienei, kūno kultūros mokytojai Virginijai Triponienei, visuomenės sveikatos priežiūros specialistei Sigutei Komkienei.


2018-02-07