Advento šviesoje
Įkėlė Administratorius· 2017-12-05 18:49:30

Adventas prasidėjo Šv. Andriejaus dieną, o baigiasi Kūčių vakarą, kuris pažymi laiką iki Jėzaus gimimo. Tai rimties, susikaupimo, dvasinio apsivalymo metas. Žodis „adventas“ yra kilęs iš lotynų kalbos žodžio „adventus“, reiškiančio „atėjimą“.
Jau tapo gražia tradicija kasmet advento laikotarpiu vesti netradicines tikybos pamokas. Gruodžio 4 dieną, per 3-ią pamoką, antrojo aukšto fojė adventinę pamoką pradėjome Bruno Ferrero pasakojimu „Sumaniausias sūnus“. Susirinkusieji į pamoką dalijosi mintimis apie atneštą senam tėvui šviesą. Kunigas Feliksas Čiškauskas papasakojo apie advento vainiko istoriją: vainiką sugalvojo vokiečių pastorius Johanas Heinrichas Vichernas [...]


Danguolė Stukienė, tikybos mokytoja
Aldonos Navickienės nuotraukos

Išplėsta:
...
Pastorius ant seno medinio vežimo rato buvo pritvirtinęs 19 mažų raudonų žvakių ir 4 dideles baltas, taip suteikdamas vaikams džiaugsmo. Mūsų protėviai statė žvakeles į apvalų dubenį ir pripildavo grūdų. Dabar mes piname vainikus iš eglės ar pušies šakelių ir puošiame keturiomis žvakėmis. Vainikas – mūsų laikų adventinio laikotarpio puošmena. Vėliau kunigas pašventino progimnazijos vainiką ir uždegė pirmą advento žvakę. Progimnazijos direktorė palinkėjo susirinkusiems gražaus ir prasmingo laukimo.


2017-12-04