Metų knyga 2017
Įkėlė Administratorius· 2017-12-01 19:56:39
Šį rudenį, kaip ir kasmet nuo 2005 metų, Skaitymo ir kultūrinio raštingumo asociacijos inicijuota ir kartu su Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Lietuvos nacionaliniu radiju ir televizija, Nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka rengiama akcija „Metų knygos rinkimai“ vėl kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas.
Akcijos tikslas – skatinti Lietuvos gyventojus domėtis šiuolaikine lietuvių literatūra, kelti mūsų visuomenėje skaitymo prestižą. Akcijos metu skaitytojai iš ekspertų komisijos pasiūlytų knygų išrenka Metų knygas keturiose kategorijose: vaikų, paauglių, suaugusiųjų ir poezijos. Laureatai tradiciškai apdovanojami Vilniaus knygų mugėje.
Dėkojame Lietuvos nacionalinei Martyno Mažvydo bibliotekai, atstovaujamai vaikų ir jaunimo literatūros centro direktorės Aldonos Augustaitienės, kad išgirdo mūsų prašymą ir progimnazijai perdavė vaikams skirtų knygų penketuką: [...]


Birutė Graužinienė, progimnazijos bibliotekininkė
Išplėsta:
...
Evelina Daciūtė, „Laimė yra lapė“,
Ilona Ežerinytė, „Šunojaus diena“,
Gaja Guna Eklė, „Brolis, kurio nereikėjo“,
Virgis Šidlauskas, „Ulfas ir stebuklinga barzda“,
Rebeka Una, „Aš esu Tomas, seklys“.
Parengę informacinį stendą, kartu su Zarasų viešosios bibliotekos bibliotekininke Liuda Vaitavičiene penktokams ir šeštokams lietuvių kalbos pamokose pristatėme šias knygas, pakvietėme skaityti pavieniui, grupėmis, klasės valandėlių, literatūros pamokų metu ir balsuoti už labiausia patikusią.
Džiugu, kad kai kurie mokiniai jau turi įsigiję ir perskaitę vieną kitą knygą iš šio sąrašo ir gelbėjo bibliotekininkėms jas pristatant.