Iš pirmų lūpų apie Tel Avivą, Jeruzalę ir krepšinį
Įkėlė Administratorius· 2017-10-04 21:14:55

Dar nei vienas nepamiršom Europos krepšinio čempionato (šiemet jau 40-to), kuris vyko Suomijoje, Izraelyje, Rumunijoje ir Turkijoje... Kad Lietuvos rinktinė puikiai žaidė B grupės varžybose Izraelyje ir nugalėjo Izraelio, Italijos, Ukrainos ir Vokietijos komandas...
Palikome Lietuvos rinktinę savo pogrupyje pirmoje vietoje... Mūsų šalies komandos vyrams nepasisekė aštuntfinalyje su Graikijos rinktine, ir ji turėjo atsisveikinti su šiuo čempionatu [...]


Vilma Valainienė, 6a klasės auklėtoja
Aušros Lamanauskienės nuotrauka

Išplėsta:
...
Mums, 6a klasės mokiniams ir auklėtojai, varžybų įspūdžiai vėl atgijo besiklausant Ugnės mamos Aušros Lamanauskienės, kartu su kitais Lietuvos sirgaliais Izraelyje palaikiusios mūsų rinktinės žaidėjus, pasakojimo.
Tą trečiadienio popietę viešnia pradėjo nuo pasakojimo apie Tel Avivą, antrą pagal dydį Izraelio miestą, įsikūrusį ant Viduržemio jūros kranto. Šis nepaprastai pažangus miestas stebina grožiu, aukštomis technologijomis, dideliais atlyginimais, aukštu pragyvenimo lygiu. Tel Avive gyvena ir lietuvių, prancūzų, ypač daug rusų tautybės gyventojų. Pavyzdžiui, viešbutyje, kuriame gyveno Lietuvos rinktinės sirgaliai, dirbo lietuviai ir ukrainiečiai.
Didele šiluma ir dvasingumu, pasak mūsų viešnios, kvėpuoja didžiausias Izraelio miestas – Jeruzalė. Tai senas, įvairiems tikėjimams draugiškas miestas. Šis miestas ypatingas tuo, kad kitoks. Jau įžengus į senąją Jeruzalę, jauti ramybės ir gerumo oazę. Jeruzalėje stovi Kristaus kapo bažnyčia toje vietoje, kurioje Jėzus buvo nukryžiuotas ir palaidotas, o vėliau prisikėlė. Tai viena švenčiausių vietų krikščionių pasaulyje. Pirmoji bažnyčia šioje vietoje iškilo IVa., tačiau vėliau ji buvo ne kartą sugriauta ir atstatyta. Ugnės mama mums padovanojo raištelius, kuriuos reikia užsirišti ant rankos (7 norai – 7 mazgeliai) ir šventintą žvakutę. Šios mielos dovanėlės atvežtos iš šios Kristaus kapo bažnyčios.
Kitas įdomus Jeruzalės objektas – Raudų siena. Tai viena švenčiausių vietų ne tik žydams, bet ir milijonams pasaulio žmonių, kurie važiuoja čia, rašo raštelius su prašymais (sveikatos, sėkmės...) ir įkiša juos į Raudų sienos plyšį. Tvirtinama, kad surašytieji norai pildosi...
Viešnia mums papasakojo ir apie Negyvąją jūrą, kuri yra neprastai druskinga ir labai naudinga žmogaus sveikatai. Negyvoji jūra 400 m. žemiau jūros lygio, druskingumas siekia 33,7 proc. Tai vienas iš sūriausių vandens telkinių pasaulyje.
Jeruzalėje esantis Alyvų kalnas, nuo kurio šiandien atsiveria puiki senosios Jeruzalės panorama, žymi svarbiausius Jėzaus gyvenimo etapus. Šioje vietoje Jėzus skelbė savo pamokslus bei pranašystes, melsdavosi. Biblijoje Alyvų kalnas taip pat minimas kaip vieta, iš kurios Jėzus įžengė į dangų.
Sužinojom, kad datulės - Gyvenimo medis - nacionalinis Jeruzalės vaisius. Jų čia auginama daugiau kaip 8 rūšys. Įdomu, kad Izraelyje rugsėjo 20-ąją švenčiami judėjų Naujieji metai – saldžių ateinančių metų simbolis. Ši žydų šventė švenčiama pasaulio sutvėrimo garbei, taip pat sutinkami naujieji ir palydimi senieji metai.
„O kaip krepšinis?“ – nekantravo mūsų berniukai. Iš pasakojimo visi supratome, kad labiausiai žavėjo visų krepšinio sirgalių vieningumas, visi kaip viena šeima (o susirinko per 2 tūkst. krepšinio gerbėjų). Prieš varžybas autobusu, pasipuošę lietuviška atributika, įvairiais švilpukais, tarškučiais, būgnais, visi skubėdavo į salę, o ten įtempta, bet pergalinga Lietuvos krepšininkų kova, gerbėjų šūksniai, ovacijos, džiaugsmas... Popamokinė trečiadienio veikla skubino lėkti, bet dar taip norėjosi iš pirmų lūpų išgirsti, pamatyti nuotraukų ir vaizdo įrašų, pasidžiaugti lietuvių susitelkimu, vieningumu, sėkme.