2020-07-13

Penktokų išvyka į Vilnių ir prieškalėdinė edukacija klasėje

Gruodžio mėnesio pradžioje 26 5a klasės mokiniai iš išvyko į Vilnių, kad pasimokytų ir pasilavintų kitaip ir kitur. Pirmiausia buvo aplankyta Vilniaus kalėdinė eglutė ir prakartėlė, o tada per senamiesčio gatveles, stabtelint ir prisimenant Vilniaus universiteto, Prezidentūros istoriją pasiektas Telia nemuziejus. Čia mokiniams interaktyviais būdais buvo pristatyta Vilniaus miesto 700 metų istorija ir atskleistas įspūdingiausių Lietuvos vietų grožis. Pabuvoję moderniame (ne)muziejuje pagrindine Vilniaus senamiesčio arterija – Pilies gatve – penktokai patraukė į vieną naujausių klasikinių muziejų – Valdovų rūmus. Čia gidė vedė edukacinį užsiėmimą apie valdovų rūmų istoriją, Lietuvos karybą, leido mokiniams pakilnoti skydą ir kitus eksponatus. Pagilinę Lietuvos istorijos, gamtos, lietuvių kalbos žinias penktokai nuvyko į „Sky“ parką, kur turėjo 2,5 valandos fizinio lavinimo užsiėmimus batutų parke. Po instruktažo ir apšilimo, kuriuos labai kūrybingai vedė edukatorius, mokiniai turėjo smagaus laiko savo mėgstamam užsiėmimui – šokinėjimui. Pavargę, bet su puikiomis emocijomis mokiniai grįžo namo.
O paskutinėje šiais metais klasės valandėlėje 5a klasės mokiniai mokėsi daryti ekologiškus žaisliukus iš šiaudų. Zarasų krašto muziejaus edukatorė Sigita Paradnikienė visus mokinius aprūpino medžiagomis ir noriai dalino patarimus, kaip geriau padaryti darbelį. Kiekvienas pasigamino gražesnį ar ne taip gražų žaisliuką, bet savo gebėjimus galės vėliau tobulinti. Svarbiausia, kad buvo parodytas kelias, kaip tai daryti.

Rimutė Morozovienė, 5a klasės auklėtoja
Nuotraukos autorės