2019-07-21

Širviečiai ir animacijos personažai

Animacinius filmus mėgsta žiūrėti vaikai, paaugliai ir netgi suaugusieji. Antradienį Vaikų literatūros skyriuje vyko piešinių parodos „Animacijos personažai“ atidarymas. Kūrinių autoriai – Zarasų Pauliaus Širvio progimnazijos 7d klasės mokiniai.
Moksleiviai prieš kelis mėnesius dalyvavo Kipro Stankevičiaus piešinių parodos „ANIME“ atidaryme. Klausėsi autoriaus pasakojimo kaip jis piešia animacijos personažus dabar, kokia buvo kūrybos kelio pradžia. Dalyvavo dailininkės Rasos Vasilevičiūtės kūrybinėse pamokose. Jose išmoko nusipiešti pasirinktą personažą, jį padidinti, atspausti monotipija, sumažinti piešinį ir sukurti magnetuką. Po šių pamokų moksleiviai gavo užduotis savarankiškai dažais nupiešti pasirinktą personažą ant drobės. Kaip jiems tai pavyko pirmieji sužinojo į parodos atidarymą atkeliavę „Santarvės“ pradinės mokyklos trečiokėliai.
Autoriai pristatydami savo darbus atskleidė personažų pasirinkimo priežastis. Vieniems patiko, kad kariauja su blogiu, kitiems priminė su šeima praleistą ar leidžiamą laiką, dar kitiems optimistiška jų nuotaika. Į klausimus ar sunku buvo piešti ir ar padėjo dailininkės Rasos pamokose įgyta patirtis, autoriai atsakė, kad patirtis labai palengvino darbą. Renginio dalyviai – trečiokai, apžiūrėję piešinius rinko jiems labiausiai patikusius. Mergaičių grupė vieningai balsavo už Algintės kūrinį, berniukai pasirinko Viliaus pieštą personažą.
Nuotaiką skaidrino ne vien piešiniai, bet ir Adrijos Zavadskaitės atliekami muzikos kūriniai ir dainos.
Adrijos, Algintės, Amandos, Dangiros, Gretos, Kajaus, Rapolo, Vakarės ir Viliaus piešinių „Animacijos personažai“ parodą kviečiame aplankyti iki birželio 3 dienos.

Zina Černovienė, Zarasų viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė
Vitos Juškėnienės nuotraukos