2019-04-25

Kviečiame paremti

Skirkite mūsų progimnazijai 2% savo pajamų mokesčio. Ačiū.

„Knygos padeda neskubėti“

Ką tik nušurmuliavusi savaitė be patyčių, kurios metu skaitykloje 5-6 klasių mokiniai skaitė vaikams skirtų knygų ištraukas ir dalijosi mintimis apie draugystę, tarsi davė startą Tarptautinei vaikų knygos dienai. O ji minima balandžio 2-ąją, pasakininko Hanso Kristiano Anderseno gimimo dieną.
Būtent tą dieną progimnazijoje vyko mokinių raštingumo konkursas, todėl tarptautinė vaikų knygos diena progimnazijos skaitykloje buvo minima kartu su kitų rajono mokyklų raštingiausiais mokiniais.
Džiugu, kad šia proga mus aplankė Zarasų viešosios bibliotekos bibliotekininkė Liuda Vaitavičienė. Ji priminė, kad Pasaulyje ši diena minima nuo 1967, o Lietuvoje nuo1993 metų. Kiekvienais metais skirtingų šalių rašytojai ir dailininkai šiai progai kuria plakatą ir kreipimąsi į skaitytojus. Šiemet pirmą kartą Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyrius tapo šių metų Tarptautinės vaikų knygos dienos rėmėju, o dailininkas ir vaikų knygų autorius Kęstutis Kasparavičius nupiešė plakatą ir parašė laišką-kreipimąsi, kurio pagrindinė idėja – „Knygos padeda neskubėti“. Taigi Lietuvos vardas šių metų Tarptautinę vaikų knygos dieną skambėjo visame pasaulyje!
Viešnia pristatė ir skaityklai padovanojo plakatą, kuris tuoj pat „rado vietą“ skaityklos erdvėje, pristatė naujas knygas vaikams bei perskaitė laišką-kreipimąsi, kuriame, be kita ko, sakoma: „Knygos padeda neskubėti, knygos moko pastebėti, knygos kviečia, netgi verčia pasėdėti. Juk dažniausiai jas skaitome sėdomis, pasidėję ant stalo arba ant kelių... O ar neišgyvenote dar vieno stebuklo – kad kai skaitote knygą, knyga skaito jus? Taip taip, ir knygos moka skaityti. Jos skaito jūsų kaktą, antakius, čia pakylančius, čia nusvyrančius lūpų kampučius, bet labiausiai, žinoma, akis. O per akis jos įžvelgia... Na, juk patys žinote ką“.
Vėliau skaitėme įdomias ištraukas iš vaikams skirtų knygų, deklamavome eilėraščius, bendravome, diskutavome apie skaitymą, knygas, draugystę.

Birutė Graužinienė, progimnazijos bibliotekininkė
Nuotraukos autorės