Zarasų Pauliaus Širvio progimnazija - Naujienos: Puikus įvertinimas epistolinio rašinio konkurse

2018-08-19

Atkurtai Lietuvai 100

Patyčių prevencija

Patyčių ir smurto prevencijos programos progimnazijoje

Puikus įvertinimas epistolinio rašinio konkurse

Tarptautinis jaunimo epistolinio rašinio konkursas rengiamas nuo 1971-ųjų. Jį rengia Pasaulinės pašto sąjungos tarptautinis biuras kartu su Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacija UNESCO. Lietuvoje šį konkursą organizuoja AB Lietuvos paštas kartu su Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centru. Konkursą remia Susisiekimo bei Švietimo ir mokslo ministerijos.
Šiemet viso pasaulio vaikai buvo pakviesti pasvarstyti, kokią žinią gali nešti laiku keliaujantis laiškas. 47-ą kartą PPS rengiamo jaunimo epistolinio rašinio konkurso tema „Įsivaizduok, kad esi laiškas, keliaujantis laiku. Ką norėtum pranešti savo skaitytojams?“
Konkursas organizuojamas dviem pakopomis. Pirmiausia šalies mokyklose rengiamas nacionalinis etapas. Šiemet į šį etapą atkeliavo 106 epistoliniai rašiniai iš įvairių Lietuvos mokyklų. Vertinimo komisija išrinko 12 įdomiausių ir originaliausių laiškų. Geriausiu epistoliniu rašiniu Lietuvoje šiemet pripažintas Palangos Šventosios pagrindinės mokyklos moksleivės Egidijos Japertaitės laiškas, kuris jau išverstas į prancūzų kalbą ir išsiųstas Pasaulinės pašto sąjungos Tarptautiniam biurui. Labai džiugu, kad geriausiųjų rašinių dvyliktuke puikuojasi ir mūsų progimnazijos 7 klasės mokinės Deimantės Jurevičiūtės (mokytoja Vilma Valainienė) darbas.
Gegužės 4-ąją visi geriausiųjų rašinių autoriai, jų mokytojai bei tėveliai buvo pakviesti į nacionalinio etapo nugalėtojų šventę, kuri vyko LR Susisiekimo ministerijoje. Šiltas ir jautrus Susisiekimo ministro Roko Masiulio sveikinimas kvietė jaunuosius rašytojus nesiliauti rašius, dovanoti sau ir visai Lietuvai kūrybos stebuklus, dalintis talentais. Vertinimo komisijos pirmininkė, humanitarinių mokslų daktarė Gitana Vanagaitė, džiaugdamasi mokinių darbais, akcentavo, kad nevalia per greitai pasijusti geriausiu (Dievas yra geriausias!), kad kartais ir mokytojo klausyti nereikia. Rašyti reikia originaliai, paprastai ir labai nuoširdžiai. Svarbu, kad mintis paklustų rankai. Apdovanoti dėmesiu, pagarba, padėkomis ir atminimo dovanomis, šviečiant skaisčiai pavasario saulei, pasivaikščiojom po Katedros aikštę, skaniai papietavome, pabendravome ir pėstute kulniavome į Energetikos ir technikos muziejų. Kultūrinė programa tikrai neprailgo. Į namus parsivežėme daug puikių emocijų, norą kurti, siekti dar puikesnių rezultatų.

Paskaitykime D.Jurevičiūtės epistolinį rašinį.

Vilma Valainienė, lietuvių kalbos mokytoja
Nuotraukos iš Lietuvos pašto archyvo