2018-07-23

Atkurtai Lietuvai 100

Patyčių prevencija

Patyčių ir smurto prevencijos programos progimnazijoje

Progimnazijos mokinių istorijos pasiekimai

Progimnazijos mokiniai aktyviai dalyvauja įvairiuose pilietiškumo projektuose, svarbių istorinių įvykių minėjimuose, istorinėse parodose. Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo – Kovo 11-osios dienai yra skirtas respublikinis konkursas „Geriausias Lietuvos istorijos žinovas“. Jame nuo pat pradžių (jau 3 metus) dalyvauja mokyklos mokiniai. Šiemet, kaip ir visus kitus kartus geriausia Lietuvos istorijos žinove tapo 8c klasės mokinė Emilija Račkauskaitė.
Kovo 13 d. mokykloje lankėsi kilnojamoji Lietuvos Ypatingojo archyvo paroda „Represuotieji Vasario 16-osios signatarai“. Jos metu edukaciniuose užsiėmimuose su archyvo darbuotojais dalyvavo 7a ir 8c klasių mokiniai.
Kovo 19 dieną vyko mokyklinė istorijos olimpiada 7-8 klasių mokiniams. Joje prizines vietas užėmė septintokai: I vieta – Elina Fadejevaitė (7a), II vieta – Meda Matiukaitė (7a) ir Denis Čuvykinas (7c), III vieta – Silvija Černiauskaitė (7b); aštuntokai: I vieta – Eglė Beinaraitė (8a), II vieta – Dominykas Černovas (8c), III vieta – Saulė Kaziliūnaitė (8b) ir Renata Šatrovaitė (8c).
Balandžio 12 dieną mokyklinės istorijos olimpiados prizininkai dalyvavo rajoninėje jaunųjų istorikų olimpiadoje, kur dauguma iš jų taip pat laimėjo prizines vietas. Tai septintokai: I vieta – Elina Fadejevaitė (7a), III vieta – Denis Čuvykinas (7c); aštuntokai: I vieta – Eglė Beinaraitė (8a), II vieta – Saulė Kaziliūnaitė (8b), III vieta – Dominykas Černovas (8c).
Visų trijų septintokų klasių mokiniai balandžio 12 d. mokyklos aktų salėje pristatinėjo grupėse atliktus projektinius darbus „Graikija senovėje ir dabar“. Tai buvo integruota istorijos, geografijos, dailės, informacinių technologijų ir anglų kalbos veikla. Mokiniai pakartojo, susistemino ir praplėtė žinias apie Graikiją, parodė savo kompetencijas įvairiose srityse.
5d klasės mokiniai šiemet turėjo vieną istorijos pamoką kitoje mokymosi aplinkoje – Zarasų krašto muziejuje, kur aiškinosi Zarasų krašto istoriją XIX amžiuje.
Visoms šioms veikloms vadovavo mokytoja Rimutė Morozovienė.

Socialinių mokslų mokytojų metodinės grupės informacija

„Tu – ne vienas“
Tu – ne vienas