2018-07-23

Atkurtai Lietuvai 100

Patyčių prevencija

Patyčių ir smurto prevencijos programos progimnazijoje

Karjeros diena Visagino profesinio mokymo centre

Antradienio pusdienis, praleistas Visagino technologijos ir verslo profesinio mokymo centre 15-kai progimnazijos aštuntokų ir juos lydėjusiai mokytojai neprailgo. Atvirkščiai: buvo taip įdomu, kad nesiliovėme dalyvauti, fiksuoti, stebėti ir stebėtis. Tądien čia vyko karjeros diena.
Tik įėjusius į mokymo centrą nustebino „Gyvosios skulptūros“, išradingai ir šiuolaikiškai dekoruotos mokymo centro erdvės. Konferencijų salėje trumpai pabendravę su pedagogais mūsų mokiniai energetikos sektorinio praktinio mokymo centro moderniose dirbtuvėse ir laboratorijose susipažino su inžinerinės pramonės profesijomis: mechatroniko, elektromechaniko, suvirintojo, šaltkalvio-remontininko. Interaktyviose pamokose išbandė IT profesijų – Java, žiniatinklio programuotojo, kompiuterinio projektavimo operatoriaus, elektroninės leidybos maketuotojo, vizualinės reklamos gamintojo veiklas. Kūrybiškiausi ir linksmiausi užsiėmimai vyko centro valgykloje ir kavinėje, kur meistriškumo pamokas vedė čia mokęsis žinomas virtuvės šefas Ruslanas Bolgovas: mokiniai kepė blynus, puošė sausainius, gamino kokteilius, mokėsi patraukliai patiekti maistą.
Centro fojė vyko labai įdomi vizualinės reklamos gamintojų darbų paroda, čia kiekvienas norintis galėjo šilkografijos technika išbandyti drabužių puošybą.
Mokinius domino ir moksleivių gyvenimo sąlygos, todėl turėjome galimybę pasižvalgyti po bendrabučio erdves.
Aptariant karjeros dienos įspūdžius ne vienas aštuntokas verslo centro pedagogėms turėjo klausimų apie juos sudominusių profesijų subtilybes.

Birutė Graužinienė, progimnazijos bibliotekininkė
Nuotraukos autorės