2018-09-19
Progimnazija

Emblema

Atkurtai Lietuvai 100

Skaitliukas
PageRank
Soc. tinklo parinktys
Progimnazijos svetainė:


Progimnazijos Facebook puslapis:


Kontaktai (QR)
Progimnazijos kontaktai

Psichologinė pagalba
Psichologinė pagalba
Informacija apie pedagoginės
psichologinės pagalbos teikimą


Klausk psichologo
Psichologinė pagalba
Tiesioginė psichologo
pagalba ir konsultavimas


Patyčių prevencija
Patyčių prevencijos programa

Patyčių ir smurto prevencijos programos progimnazijoje


VK mokėjimo ir LRK pagrindų egzaminai
Egzaminai

Valstybinės kalbos mokėjimo ir Lietuvos Respublikos Konstitucijos pagrindų egzaminai


„Už saugią Lietuvą“
Patyčių prevencijos programa

Nacionalinė socialinio saugumo kampanija
„Už saugią Lietuvą“


Perspėjimo sistema
Gyventojų perspėjimo ir informavimo sistema (GPIS)

GPISApie mokinių adaptaciją
...
Adaptacijos sėkmę lemia: mokinio asmenybės savybės (tyrimai rodo, kad sunkiausiai adaptaciją išgyvena jautrūs, uždari, drovūs mokiniai); socialinis išsivystymas (mokiniai, turintys geresnius bendravimo įgūdžius, greičiau susiranda draugų ir rečiau įsivelia į konfliktus, o tai labai svarbu mokyklinėje aplinkoje); intelektualumas (jei mokinys lengvai susidoroja su mokyklinėmis užduotimis ir patiria sėkmę, jam bus lengviau prisitaikyti ir džiaugtis mokymo procesu); santykiai su mokytoju (naujokai sėkmingai adaptuojasi, kai mokytojai domisi, rūpinasi jais, vertina jų pastangas, išklauso ir stengiasi teikti individualią pagalbą); artimųjų palaikymas (tyrimai rodo, jog kuo labiau tėvai rūpinasi savo vaiku namuose ir mokykloje, tuo didesnė jo sėkmingos adaptacijos mokykloje tikimybė.

Kaip padėti mokiniui sėkmingai adaptuotis naujoje aplinkoje?
- Plėtoti tėvų ir mokytojų bendradarbiavimą. Tam, kad mokytojas atlieptų individualius vaiko poreikius, jam ypatingai svarbu žinoti to vaiko asmenines savybes, individualius jo gebėjimus, pomėgius. Tik palaikydami glaudžius ryšius su mokytoju ir teiraudamiesi jo apie vaiko dieną, tėvai gali suprasti vaiko išgyvenimus ir padėti įveikti kylančius sunkumus. Itin svarbus yra teigiamas tėvų požiūris į mokyklą bei mokytojus. Tėvų uždavinys – stiprinti mokyklos ir mokytojų autoritetą vaikų akyse.
- Uždavinėti teisingus klausimus ir įdėmiai klausytis. Neretai pačių tėvų patiriamas nerimas trukdo iki galo išklausyti ir išgirsti vaikų rūpesčius, išgyvenimus. Kartais norisi duoti kuo daugiau patarimų, pasakyti, kad nėra ko čia bijoti, ir kuo greičiau nutraukti tuos sunkius pokalbius. Visgi labai svarbu, kad vaikas galėtų išsakyti visus savo nerimus ir baimes bei jaustųsi suprastas.
- Patys išlikite ramūs. Vaikai yra labai imlūs suaugusiųjų emocinėms būsenoms, ir, jei jaučia, jog jų mama ar tėtis nerimauja ar abejoja, jog vaikas sugebės pats susitvarkyti mokykloje, jis ir pats ima tuo abejoti. Kitaip sakant, šis nerimas yra „užkrečiamas“.
- Stenkitės sukurti ir išlaikyti dienos ritmą. Atsiradus tiek daug naujų dalykų penktokų gyvenime svarbu, kad kažkas išliktų stabilaus, nes tai mokiniui suteikia saugumo ir stabilumo pojūtį.
- Nepulkite vaikui padėti, jei nėra būtinybės. Neskubėkite užduočių atlikti už vaiką – tegul jis pirmiausia paaiškina, ko nesupranta, nes aiškindamas dažnai pats randa atsakymą. Svarbiau, jog padėtumėte vaikui struktūruoti naują veiklą – mokymąsi.
- Nekritikuokite ir nenuvertinkite. Ypatingai svarbu, jog nepamirštumėte džiaugtis vaiko laimėjimais, nuolat girtumėte ir drąsintumėte jį. Lyginkite savo vaiką tik su juo pačiu, jo padaryta pažanga, o ne su kitais klasės vaikais.
- Domėkitės mokyklos taisyklėmis, reikalavimais, kartu su vaiku jas aptarinėkite. Įvairių psichologinių tyrimų išvadose nurodoma tiesioginė sąsaja: kuo daugiau tėvai įsitraukę į mokyklos gyvenimą, tuo geriau vaikas prisitaiko bei jaučiasi joje.
Direktorė
Aldona Navickienė

Aldona Navickienė

Gyvenimo aprašymas
(60 Kb, pdf)

Metų užduotys
(36 Kb, pdf)


Pamokų laikas

1. 08.00 - 08.45
2. 08.55 - 09.40
3. 10.00 - 10.45
4. 11.10 - 11.55
5. 12.05 - 12.50
6. 13.00 - 13.45
7. 13.55 - 14.40

Atnaujinta 2018-09-03

Tvarkaraščiai

5 klasės
6 klasės
7 klasės
8 klasės
Mokytojai
Konsultacijos
Neform. vaikų švietimas

Atnaujinta 2018-09-07

Pavėžėjimas
Pavėžėjimas

Maršrutų pakeitimai
nuo 2018 m. rugsėjo 7 d.

Atnaujinta 2018-09-06

Dienynas
TAMO dienynas

Prisijungimas


„Tu – ne vienas“
Tu – ne vienas

Zarasų jaunimo laikraštis
„Tu – ne vienas“

2018 rugpjūtis


„Vyturys“
Elektroninių knygų biblioteka moksleiviams

Skaitmeninė elektroninių knygų biblioteka moksleiviams
„Vyturys“


Korupcijos prevencija
Pranešk STT
Nuorodos

Zarasų švietimo centrasZarasų „Ąžuolo“ gimnazijaZarasų „Santarvės“ pradinė mokykla

Daugiau nuorodų ...